Reklam
Reklam
Beykoz’da Aile ve  Evlilik Okulu 1   Mart’ta başlıyor

Beykoz’da Aile ve Evlilik Okulu 1 Mart’ta başlıyor

Beykoz’da yaşayan ailelere ve yeni evlenecek gençlere  yönelik  “Aile Okulu ve Evlilik Okulu Programı “ başlıyor.

Beykoz Kaymakamlığı- Beykoz Belediyesi- Beykoz Müftülüğü- Deva Vakfı ve Beykoz Aile Derneği işbirliği ile ilçemizde ailelere ve yeni evlenecek gençlere  yönelik “Aile Okulu ve Evlilik Okulu Programı”  1 Mart 2016 Salı günü yapılacak açılış program ile hayata geçiyor.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş; Aile olmak, olgunluk ve  eğitim ister

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş yaptığı açıklamada şunları söyledi: “ Aile , milli ve dini bütünlüğümüz için çok önemli bir kurumdur. Huzurlu, mutlu ve güven dolu bir hayat için,  Aile kurumunun hem kuruluşu hem de sağlıklı bir biçimde devamı için olmazsa olmaz değerler ve eğitimler söz konusudur. Uzmanlar, insanlığı bekleyen 4 temel sorunun olduğunu söylüyorlar: Su sorunu, Sağlıklı Gıda Sorunu, Sağlıklı ve Huzurlu Aile Sorunu ve Sağlıklı Din Sorunu. Özellikle aile hayatımızda son dönemlerde boşanma ve şiddet olaylarının  çoğalması bu sorunun çözümü ile ilgili tüm kurum ve kuruluşlara büyük sorumluluk düştüğünü göstermektedir. Aile olmak, olgunluk ve  eğitim ister. Hem kuruluş aşamasında hem de devamında aile bireylerine büyük vazifeler ve sorumluluklar düşmektedir. İlçemizde Aile ile ilgili kurum ve kuruluşlar var. Her biri bu konu üzerinde düşünüyor. Başta saygıdeğer kaymakamımız Ahmet Katırcı Bey olmak üzere,  Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek  Aile sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaları desteklemektedirler. İlçe Müftülüğü olarak Kaymakamımız ve Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu projenin finansal desteğini tamamen Beykoz Belediyemiz karşılamaktadır. Allah razı olsun. Beykoz Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu ve Aile Derneği  üyeleri ile birlikte Beykoz Belediye  Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu bey ile uygulanacak programın detayları ile ilgili olarak gerekli alt yapıl çalışması yapıldı. İnşallah bu güzel projeyi 1 Mart ayı itibarı ile 3 noktada başlatacağız.  İki mekanda Aile Okulu Programı başlayacak bir mekanda da Evlilik Okulu Programı başlayacak” dedi.

Program Koordinatörü Ayşe Nur Kapusuz uygulama hakkında bilgi verdi.

Beykoz Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Koordinatörü İlçe Vaizi Ayşe Nur Kapusuz projenin tanıtımı ile ilgili Müftülük personelini bilgilendirdi. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Salonu’nda yapılan iki ayrı oturumda Cami Görevlileri ile Kur’an Kursu Öğreticileri, Aile Okulu ve Evlilik Okulu hakkında bilgilendirildi.

Vaize Ayşe Nur Kapusuz: Aile konusunda bir problem

Program Koordinatörü Vaize Ayşe Nur Kapusuz yapmış olduğu açıklamasında şunları söyledi: “İlçe Müftlüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu faaliyetleri kapsamında  vatandaşlarla görüşmemelerimizde  ya da İlçe vaizi olarak yaptığımız programlarda ya da ziyaretlerde Aile konusunda bir problem olduğunu görmekteyiz. Gerek aile içi iletişim, gerekse evlenecek gençlerin evlilik konusundaki bilgisizlikleri ya da evlenme olgunluğu düzeyinin yetersiz oluşu bizleri farklı çalışmalara itmektedir. Bu kapsamda 2010 yılında ilçemizde yaptığımız bu faaliyetin daha kapsamlısını yapmak gerektiğini başta İlçe Müftümüz  olmak üzere yetkililere bildirdik. Bu konuda ziyaretler yaptık. Başta Kaymakamlığımız, Belediye Başkanlığımız ve STK’lar olmak üzere herkesin duyarlı olması bizleri daha da memnun etmektedir. Sahasında uzman kişilerin katılımı ile Aile Okulu ve Evlilik Okulu adı ile 2  çalışmayı 3  zamanda yapacağız. İlk çalışmamız  ‘Ailemiz Her Şeyimiz ‘ sloganı ile Aile Okulu, diğeri de ‘Modern zamanlarda Eş Olma Sanatı ‘Evlilik  uygulamamız.

Haftada 1 gün Salı günleri, sabah ve öğleden sonra , 10 Hafta boyunca, Beykoz’da 2   ayrı mekanda  sahasında  Uzman kişilerin katılımı ile AİLE OKULU

Haftada 1 gün Çarşamba günleri günleri akşam üstü ,  10 Hafta boyunca, Beykoz’da 2   ayrı mekanda  sahasında  Uzman kişilerin katılımı ile AİLE OKULU

Programlarımızı 3 mekanda ve zamanda uygulayacağız. Öncelikle taliplilerin İlçe Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosuna, Şubat ayı sonuna kadar  kayıt yaptırmaları gerekmektedir” dedi.

AİLE OKULU  PROGRAMI YAPILACAK MEKANLAR

Sabah Seansı:

Tarih:  1 Mart 2016  Salı günü başlıyor , Her hafta Salı günü, 10 hafta boyunca..

Salı günleri: 10.00- 13.00 saatleri arasında

Yer:  Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Konferans Salonu

NOT:   Sabah Seansına,   bay ve  bayanlar  katılabilecektir.

Öğleden Sonra Seansı:

Tarih:   1 Mart  2016 Salı , Her Salı Öğleden sonra , 10 Hafta boyunca.

Salı günleri : 14.00-17.00

Yer:  Kavacık  Deva Vakfı Konferans  Salonu ,  Hülagu Cad.No: 27 ( Hasan Yavuz Camiine yaklaşık 500 metre)

Not:  Öğleden sonra  seansına  sadece bayanlar katılabilecektir.

EVLİLİK OKULU YAPILACAK MEKAN

Tarih: 2 Mart 2016 Çarşamba itibarı ile başlayacak ve  10 hafta devam edecek. ( Haftada 1 gün, 3 ders)

Çarşamba günleri, Saat 17.30-20.30  saatleri arasında,

Yer:  Beykoz Belediyesi Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Konferans Salonu

Kayıt için:

Beykoz Müftülüğü  Aile ve Dini Rehberlik Bürosu.

Telefon :    0216 323 50 03 ( mesai saatleri içinde)

Web:      www. beykozmuftulugu.gov.tr

e-mail:   beykozmuf@gmail.com

YORUMLAR...