Reklam
Reklam
’5. Türkiye Değer Ödülleri’ başvuruları Beykoz’da başladı!

’5. Türkiye Değer Ödülleri’ başvuruları Beykoz’da başladı!

Ensar Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında düzenlenen 5. Türkiye Değer Ödülleri başvuruları Beykoz’da başladı.

 “Türkiye Değer Ödülleri” ile öğrencilerde ve toplumda değerler konusunda farkındalık oluşturmak, topluma ve kişiye yararlı olacak temel değerleri gündeme getirerek bilinç kazandırmak ve öğrencilerimizin sosyal ve duygusal gelişimini desteklemek amaçlanmaktadır.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Ensar Vakfı Değerler Eğitimi Merkezi işbirliği ile 2015-2016 eğitim öğretim yılında, tüm Türkiye genelindeki özel ve resmi ortaokul ve orta öğretim kurumlarında öğrenimlerine devam eden öğrencileri kapsayan “Türkiye Değer Ödülleri”nin ana teması bu yıl "Sorumluluk" olarak seçilmiştir.

Ensar Vakfı Beykoz Şube Başkanı Zülküf Sönmez konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamada şunları söyledi. “Ensar Vakfı Genel Merkezi’nin Değerler Eğitim Merkezi ve Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte ortaklaşa düzenlediği 5. Türkiye Değer ödüllerinin bu  yılki konusu ’’SORUMLULUK’’ temalı olacaktır.  Şiir, Hikaye, Kısa Film, Resim ve Karikatür dallarında tüm Türkiye’de ortaokul ve lise öğrencilerini kapsayacak. Geçen yıl ‘Yardımseverlik’ konulu ödül programımıza yurdumuzun dört bir yanından ve Beykoz’dan yüksek düzeyde katılım sağlandı. Öğretmen, öğrenci ve velilerimiz büyük teveccüh gösterdiler. “

Türkiye Değer Ödülleri Değer Ödülü Kategorisi;

“Değer Ödülü” kategorisinde okul yöneticileri veya öğretmenleri; sorumluluk değerini en güzel şekilde davranışları ile ortaya koyan öğrencileri tespit eder. Okul yönetici veya öğretmenleri tespit ettikleri öğrenci hakkında; öğrencinin bilgisi olmaksızın, öğrencinin sahip olduğu değeri nasıl sergilediğini, bu değeri davranışları ile nasıl ortaya koyduğunu anlatan bir metin ile okul müdürlüklerine başvurur.

Türkiye Değer Ödülleri ve Eser Ödülü Kategorisi;

Sorumluluk değerini yansıtacak şekilde “Şiir, Hikâye, Resim, Kısa Film, Karikatür” dallarından herhangi birisinde öğrencilerin hazırlayacakları eserle yarışmaya katıldıkları kategoridir.

Başvuru yeri ve tarihi: Başvuruların Okul Müdürlükleri aracılığıyla www.turkiyedegerodulleri.com adresine en geç 15 Mart 2016 tarihine kadar yapılması gerekmektedir.

Detaylı bilgi için: 
www.turkiyedegerodulleri.com

YORUMLAR...