Reklam
Reklam
450 sokak hayvanı yuvaya kavuştu

450 sokak hayvanı yuvaya kavuştu

Beykoz?da devam eden ?Bir Yuva Arıyorum? kampanyası ile bugüne kadar 450 sokak hayvanı güvenle yaşayabilecekleri birer yuvaya kavuştu.

İlçe genelinde sokak hayvanları konusunda bilincin artması amacıyla başlatılan kampanyaya katılan gönüllülerin sayısı her geçen gün artıyor. Sokak hayvanlarının kendi doğal ortamlarında çevre ve insan sağlığına zarar vermeden yaşamlarını sürdürebilmesini için hayata geçirilen sahiplendirme projesiyle özellikle çocuk ve gençlere hayvan sevgisi aşılanması hedefleniyor.

 

Aşı, Kulübe ve Tasma Ücretsiz

Kampanya için ilçedeki okullarda, alışveriş merkezleri ve meydanlarda düzenlen tanıtım etkinliklerinde sokak hayvanları yeni yuvalarına kavuşurken, hayvan sahiplenen vatandaşlara kulübe ve tasmalar ücretsiz olarak veriliyor.

Sahiplenilen hayvanların aşı, muayene ve kısırlaştırılmaları Beykoz Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi?nde yine ücretsiz olarak yapılıyor.

 

PETA ile Haytap Derneğinin destek verdiği ?Bir Yuva Arıyorum? kampanyası kapsamında ilçedeki okullarda işbirliği yapılarak öğrenciler arasında sokak hayvanlarına yönelik sevgi ve ilginin artması hedefleniyor.

 

4 Ekim Hayvan Hakları Günü dolayısıyla bir açıklama yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, her canlının kendi doğal ortamında güvenle yaşama hakkına sahip olduğunu bunu sağlamaya yönelik kampanya ve çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Bilgi için: A. Cüneyd Fidancı (Beykoz Belediyesi Basın Danışmanı)

Tel: (216) 538 84 06

e-mail: afidanci@beykoz.bel.tr

YORUMLAR...