Reklam
Reklam
Zulmün karşısında olan millete Allah zillet yaşatmaz!

Zulmün karşısında olan millete Allah zillet yaşatmaz!

Beykoz İlçe Müftülüğü; bölge başkanları, sendika temsilcileri, cami derneği ve vakıf temsil heyeti başkanları ile bir araya geldi.

Beykoz İlçe Müftülüğü; bölge başkanları, sendika temsilcileri, cami derneği ve vakıf temsil heyeti başkanları ile Beytaş Sahil Restoran’da düzenlediği kahvaltılı toplantıyla bir araya geldi. Her ay bir cami derneği bünyesinde toplantı yapan İlçe Müftülüğü, bu kez Kavacık Halidi Bağdadi Cami önderliğinde buluştu.

İlim Yayma Cemiyeti Beykoz Şube Başkanı Mehmet Karaahmetoğlu ve Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici’nin de aralarında bulunduğu toplantıda, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş birbirinden önemli konuları gündeme taşıdı. Cami kütüphanelerinin yapımı konusunda katılımcılardan destek ve gayret isteyen Müftü Hüseyin Demirtaş, kitabın medeniyeti işaret ettiğini söyledi. Türkiye gündemine ilişkinde görüş belirten Müftü Demirtaş; “Bu sıkıntıların sonunu iyi görüyorum. Tünelin sonunda ışık var. Çünkü, zalimin ve zulmün karşısında olan millet var. Böyle bir millete Allah zillet yaşatmaz” dedi.

İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş: Cami kütüphaneleri oluşturacağız!

Emekli din hocası Zeki Dinç’in Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan toplantının açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş gerçekleştirdi. Konuşmasının başında Kur’an Kursu ve camilere yapılan yardımların önemine ve değerine dikkat çeken İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, din görevlileri olarak dini sorumlulukları yerine getirmenin yanı sıra sosyal ve kültürel çalışmalar da yapmaları gerektiğine vurgu yaptı. Cami imamı kavramının ve konumunun günümüzde değiştiğine değinen Müftü Demirtaş; “Şimdiki pozisyon cami imamı sadece cami imamı değil; semtin imamıdır. İmam, sosyal önder olmalıdır. Bizler hem hizmet alan hem de hizmet veren konumdayız. Şahsı adına burada kimse konuşmaz. Halkın sorunlarına çözüm noktasında birlikte hareket etmeye özen göstermeliyiz. Birbirimize saygılı ve hoşgörülü olmalıyız. Vatandaşların artık bizden beklentileri var. Başkalarına da faydalı olmalıyız. Kapsamlı faaliyetlerle buna öncülük vermeliyiz” dedi.

Rusya’nın Ufa isimli kentinde 6 milyon dolarlık bir İslam Üniversitesi’nin yapım çalışmaları sürdüğünü, bu kapsamda İl Müftülüğü’nün buraya destek verdiğini ve yardım göndereceklerinin bilgisini veren Müftü Demirtaş; Bayırbucak Türkmenleri için 131 bin para yardımı topladıklarını söyleyerek, bu tür projelere her zaman destek olunması gerektiğinin altını çizdi. “Büyük işler yaptık. Sizlerle gurur duyuyuyorum. Daha önceden ilçemizde 25 tane olan Kur’an Kursu sınıfımızın sayısı sizlerin çabasıyla 172’ye yükseldi” diyen Müftü Demirtaş, cami kütüphanelerinin oluşturulması yönünde çalışmalar yapılması gerektiğini söyleyerek, diyanet kütüphaneleri kurmanın amacı içerisinde olacaklarını ifade etti. Kitap kavramının medeniyeti işaret ettiğini söyleyen Müftü Demirtaş; “Dinimizin ilk emri Oku! Biz Allah’ın işçileriyiz. Bu yardımların karşılığını Allah size verecektir. Bu faaliyetlerin hepsi ibadet ve hizmettir” şeklinde konuştu.

Bu sıkıntıların sonunda ışık görüyorum…

Konuşmasının devamında Türkiye’nin şu an yaşamış olduğu olumsuz olayları değerlendiren Müftü Hüseyin Demirtaş, bu sıkıntılı günlerin sonunu iyi gördüğünü belirterek, şunları söyledi: “Tünelin sonunda ışık var. Bizim halkımız her zaman mazlumun, muhacirin, mültecinin yanında ve ona yardım ediyor. Avrupa kapıyı açmıyor, korkuyor. Çünkü, paylaşmayı bilmiyor. Biz Türk Milleti olarak şu an iyilikte birinci sıradayız. Yıldız gibi öne çıkıyoruz. Hem maddi hem manevi anlamda zirvedeyiz. Bu kadar sıkıntıya rağmen, Allah bereketini akıtıyor. Zalime ve zulme karşı tavır olmalıyız. O yüzden büyüyüz. Allah böyle bir millete zillet yaşatmaz”.

Dernek Başkanı Selahattin Yazıcı: İslamı anlatırken bir şey katmamalıyız!

İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın konuşmasının ardından günün konuşmacısı olan Tüm İlahiyat Fakülteleri ve Yüksek İslam Entitüsü Mezunları Derneği Başkanı Selahattin Yazıcı sözü aldı. Dünyada herkesin bir imtihan içerisinde olduğunu söyleyen Selahattin Yazıcı, herkesin kendisi dışında çevresindekilerinde imtihanını geçmesi için çaba harcaması gerektiğini vurgulayarak; “Ceddadımız böyle yaptı ve bizlere miras bıraktı. Hatırlatmak ve insanlara yol göstermek zorundayız. Bu mirasa dört elle sarılmalıyız. Bu zincirin halkasını gelecek kuşaklara bırakmalıyız” dedi. İslamı anlatırken, bir şey katmamamız ve ondan bir şey çıkarmamamız konusunda uyaran Yazıcı, İslam dünyasının kafasının şu an karışık olduğunu ifade ederek, İslamı yanlış anlayan bir kesimin olduğunu belirtti. İslamın kesinlikle ayrımcı ve ırkçı olmadığını aktaran Yazıcı, İslamın evrenselliğine vurgu yaptı.

Konuşmaların sonrasında toplantı, İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın yemek duası ile sona erdi.

YORUMLAR...