Reklam
Reklam
Artistin Residence’da ilk eserler görücüye çıktı

Artistin Residence’da ilk eserler görücüye çıktı

Beykoz’da “Artistin Residence” Projesi kapsamında cam sanatçıları tarafından üretilen ilk eserler sanatseverlerle buluştu.

Beykoz’da cam sanatçıları için üretim, araştırma ve geliştirme platformu oluşturmayı amaçlayan “Artistin Residence” Projesi kapsamında cam sanatçıları tarafından üretilen ilk eserler sanatseverlerle buluştu.

Cam Ocağı Vakfı, T.C. Kalkınma Bakanlığı İstanbul Kalkınma Ajansı desteği ve Beykoz Belediyesi ortaklığıyla gerçekleştirilen projede Türkiye ve Dünya’dan 16 sanatçı yer alıyor.  

Cam Ocağı Vakfı tarafından ağırlanan cam sanatçılarının ürettikleri özgün eserler vakıf merkezinde açılan sergiyle cam meraklıları ve sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Sergide projenin ilk dönem sanatçıları olan Ondrej Novotny,  Agah Barış Can Aksakal, Eeva Kasper-Russak ve İpek Kosova’nın eserleri yer aldı.  Birbirinden farklı teknik ve  yaklaşımlarla üretilen eserler ziyaretçiler tarafından ilgi ve beğeniyle incelendi.

Etkinlikte projeye katılan sanatçılar tarafından sıcak cam gösterileri de sunuldu.

Beykoz’un adını cam sanatıyla duyuracak olan “Artistin Residence” kapsamında bir sergi de Beykoz Belediyesi’nin desteğiyle Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde açılacak. 

YORUMLAR...