Reklam
Reklam
Saadet Partisi Beykoz merhum Erbakan’ı dualarla andı!

Saadet Partisi Beykoz merhum Erbakan’ı dualarla andı!

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, liderleri merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ı dualarla ve en güzel sözcüklerle andı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, Milli Görüş’ün lideri olan merhum Prof.Dr.Necmettin Erbakan’ı bu sene de vefatının 5.yıl dönümünde anmayı unutmadı. İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz ve ilçe yönetiminin Prof.Dr.Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde düzenlediği anma programında, merhum Erbakan en güzel sözcüklerle yeniden anıldı, yaşatıldı.

Anma programına Saadet Partisi’nin önde gelen isimleri olan Genel İdare Kurulu (GİK)  Üyeleri Selaman Esmerer ve Temel Akdağoğlu, İl Başkan Yardımcısı Şahin Soylu, Beykoz Anadolu Gençlik Derneği Başkanı Rıza Gik başta olmak üzere; Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, Beykoz Samsunlular Dernek Başkanı Ömer Altun, İHH Beykoz Temsilcisi Uğur Yoleri, Sivaslılar Dernek Başkanı Hamza Sağlam, Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici, Kanlıca Muhtarı Yusuf Kıroğlu ve Baklacı Muhtarı Mustafa Yıldırım ile çok sayıda partili katıldı.

Hem konuşmacılar hem de daha aydınlatıcı bilgi vermek adına hazırlanan sinevizyon gösterimi ile merhum Necmettin Erbakan’ın mücadeleyle geçen hayatı, kişiliği ve hedefleri katılımcılara anlatıldı. Anma programında ayrıca Muhtarlar Birliği Başkanı Hüsnü Kolcu, merhum Erbakan için kendi yazmış olduğu şiiri okudu.

İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz: Hedef, ikinci yalta toplantısını yapmaktır!

Ramazan Demirkan’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz gerçekleştirdi. ‘Bize müthiş bir mücadele bıraktı’ diyen Şeref Kaçmaz, konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Rahmetli Erbakan Hocamız, son iftar programında hepimize bir hedef vermişti. Diyordu ki; ‘Ey, Milli Görüşçüler! Bundan sonraki ilk hedefimiz ikinci yalta toplantısını yapmaktır’. İkinci yaşta toplantısını yapmak demek, İslam Birliği’ni kurmak demektir. İslam Birliği’ni kurmak demek, yeni ve adil bir dünyayı kurmak demektir. Yeni bir dünyayı kurmak için bizler gece gündüz mücadele ediyoruz. Ya bu dünyayı kuracağız, zafere ulaşacağız ya da bu dünyayı kurmak için şahadet şerbetini içeceğiz”.

İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz’ın konuşmasını tamamlamasının ardından günün konuşmacıları birer birer sahne alarak, merhum Necmettin Erbakan’ın kendileri için ve Türkiye için nasıl bir anlam taşıdığını içeren cümleler kurdular.

Temel Akdağoğlu: Necmettin Erbakan ismi, azim ve mücadele demektir!

İlk sözü GİK Üyesi Temel Akdağoğlu aldı. Erbakan Hoca’yı hayırla yad ettiğini ifade ederek, sözlerine başlayan Temel Akdağoğlu, yaşamı boyunca merhum Erbakan’ın verdiği büyük mücadeleleri ve İslam Dünyası’nı nereden nereye getirdiği noktasında bazı açıklamalarda bulundu. Merhum Erbakan’ın her zaman mazlum ve madurun yanında olduğunu, olmak içinde büyük gayret sarf ettiğini belirten Akdağoğlu, Türkiye üzerinde kirli oyunlar döndüğünü söyleyerek; “Müslümanlara şimdi eziyet yapılıyor. Çünkü, biz başsızız. Devlet polikamız yok...Aklımızı başımıza toplayalım. 1.Dünya Savaşı’ndan sonra Türkiye en kritik noktayı yaşıyor. Bu bir şahsi mesele değil, bu bir memleket meselesi” dedi.

Türkiye’nin çok kritik dönemlerden geçtiğini vurgulayan Akdağoğlu, ‘Önce vatan’ dedi ve Türkiye’nin Rusya’yla savaşa girme eşiğinde olduğunu fakat, şartların eşit olmadığına dikkat çekerek, Türkiye’nin durduk yere savaşa girme lüksünün olmadığını da ifade etti. Bu tür olumsuz durumların yaşanmasına tek etkenin ‘Milli Görüş’ün mecliste olmaması’ olduğunu belirten Akdağoğlu, hem muhalefeti hem iktidarı eleştirdi. Akdağoğlu, bu açıdan bakıldığında parti olarak sorumluluklarının büyük olduğunu söyleyerek, bıkmadan çalışmaya devam edeceklerini kaydetti.

‘Necmettin Erbakan ismi, azim ve mücadele demektir’ diyen Temel Akdaoğlu, merhum Erbakan’ın Milli Selamet, Fazilet ve Refah dönemlerindeki mücadelelerinden bahsetti. Malıyla, canıyla cihad eden bir müslüman olduğunun altını çizerek konuşmasını sürdüren Akdağoğlu; iktidar partisini Milli Görüş’ün faaliyet alanını çok iyi kullandıklarını ama, Milli Görüş’ün zerresinin olmadığına vurgu yaptı.

Selman Esmerer: Erbakan Hocamız, asrın mücahid liderdir!

Son konuşmacı olarak kürsüdeki yerini alan GİK Üyesi Selman Esmerer’de saygı ve sevgiyle merhum Erbakan’ı andıklarını belirterek, Temel Akdağoğlu’nun anlatımlarına ek olarak daha çok merhum Erbakan’ın kişisel özelliklerine değindi. ‘Asrın mücahid lideri’ olarak merhum Erbakan’ı tanımlayan Selman Esmerer, çalışmalarında ve mücadelelerinde iki kişiyi kendine örnek aldığını ifade ederek; bunlardan birisinin ‘Eyüp Sultan Hazretleri’ olduğunu, diğerinin ise ‘Fatih Sultan Muhammed Han’ olduğunu belirtti. Esmerer, merhum Erbakan’a dair şunları söyledi: “Argo kelime asla kullanmazdı. Asla da yaşamı boyunca ağzından çıkmamıştır. Bir de şimdiki siyasilerin üsluplarına bir bakın. Bu bir İslam terbiyesidir, ahlakıdır. Kimseyi kırmazdı, kibardı, beyfendiydi. Küçüğüne kadar herkesi dinler, asla kimsenin sözünü kesmezdi. Saygılı emsalsiz bir insandı”.

YORUMLAR...