Reklam
Hayvanseverler'den resim yarışması

Hayvanseverler'den resim yarışması

Göksu Evleri Hayvan Hakları Eğitim Grubu, 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle bir resim yarışması düzenliyor.

Göksu Evleri Hayvan Hakları Eğitim Grubu, Göksu Evleri Lokali?nde bir basın toplantısı düzenleyerek bir resim yarışması düzenleyecekleri belirttiler.

4 Ekim Hayvanları Koruma Günü münasebetiyle düzenlenen basın toplantısında halkın sokak hayvanlarına ve bu hayvanlara yardım eden insanlara karşı bilinçlendirmenin gerekliliği üzerinde duruldu.

Nilgün Uzunoğlu, Dilek Atik, Serpil Usta, Füsun Güngör, Havva Kunay, Ayşe Sözer, Tansu Sağ, Nur Evrenas, Yasemin Baban ve Semra Tecimen isimli 10 emekli bayanın bir araya gelerek çalışmalarını sürdüren Göksu Evleri Hayvan Hakları Eğitim Grubu, özellikle çocukları bu konuda bilinçlendirmeyi hedefliyor.

 

Bu hedef doğrultusunda ilköğretim okullarıyla ortaklaşa yapılacak olan çalışmalar arasında bir de resim yarışması olduğunu ifade eden Grup sözcüsü Nilgün Uzunoğlu, ?Beykoz Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenleyeceğimiz ?Bir Hayvan Sevmekle Başlar Herşey? isimli bir resim yarışması düzenleyeceğiz. İlköğretim 4. sınıftan 8. sınıfa kadar her öğrencinin katılabileceği bu yarışmada hayvan ve doğa sevgisi konu edilecek? dedi.

Bahadır, Çiğdem, Görele, Kılıçlı, M.Şevketpaşa, Salih Taşcıoğlu, Zerzavatcı, Şehit Er Ersin ve 75.yıl Cumhuriyetköy ilköğretim okulları arasında düzenlenecek resim yarışmasında toplanan resimler ise ayrıca sergi açılarak vatandaşın beğenisine sunulacak.

 

Toplumda farkındalık yaratmak, bilinçlendirme ve eğitim çalışmaları çerçevesinde Valilik, İl Çevre müdürlükleri, belediyeler, Milli Eğitim müdürlükleri, müftülükler, Veteriner Hekim odalarının ve basının da desteğini alarak sokak hayvanları korumak için çalışmalarda bulunacaklarını dile getiren Nilgün Uzunoğlu, insanların yoğun bulunduğu her yerde hayvan hakları konulu eğitim çalışmaları ve seminerler düzenleyeceklerini kaydetti.

Hayvan haklarına ilişkin çözümler üretilmek için yerel yönetimler ve ilgili resmi kurumlarla işbirliği sağlayacaklarını sözlerine ekleyen Nilgün Uzunoğlu, hayvanların koşullarının iyileştirilmesi ve yasalara uygun Kısırlaştırma ve Bakım Merkezleri?nin oluşturulması için çaba sarf edeceklerini söylediler.

YORUMLAR...