Reklam
Reklam
Önemli olan cevheri kaynağından çıkartabilmektir!

Önemli olan cevheri kaynağından çıkartabilmektir!

Beykoz Kaymakam Ahmet Katırcı, atletizm branşında başarılı olan sporcuları makamında ağırladı.

Geçtiğimiz hafta tekvando ve basketbol braşında başarılı olan sporcuları makamında ağırlayan Beykoz Kaymakam Ahmet Katırcı, bu kez de atletizm braşında başarılı olan sporcuları makamında ağırlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşadı.

Özellikle yerel bir idareci olarak spora ve sporcuya önem verdiğini her konuşmasında vurgulayan Kaymakam Ahmet Katırcı, sporcuya desteğe her zaman hazır olduklarını belirtti.

Yüksek Atlama Türkiye Şampiyonu İrem Karababa, Gülle Atma Türkiye Şampiyonu Özge Tekin, Disk Atma Türkiye Şampiyonu Buket Usta, 4*400 m Türkiye Şampiyonu Bahar Karaloğlu ve Yaş Grupları Disk Atma Türkiye Şampiyonu Tuğçe Şahin; İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Spor Öğretmenleri Uğur Özdemir eşliğinde Kaymakamlık makamına konuk oldu.

Kaymakam Ahmet Katırcı: Önemli olan o cevheri kaynağından çıkartabilmektir!

Atletizm branşında başarılı olan sporcuları öncelikle tebrik eden Kaymakam Ahmet Katırcı, sporun ve sporcunun önemine dikkat çekti. ‘Sporun temelini seçtiniz’ diyerek sporculara hitaben konuşmasını sürdüren Kaymakam Katırcı; “Sporda başarı çok önemli. Ama, okuldaki ve derslerledeki başarı da bir o kadar önemli. Spor yapmak, ilerde iyi yerlerde okumanıza ve iyi mevkilerde olmanıza engel teşkil etmemeli. Sağlam kafa, sağlam vücutta bulunur. İnanıyorum ki sizlerin okuldaki başarısı da yüksektir. Sizleri gururla takip ediyorum” dedi.

“Cevher vardır. Önemli olan o cevheri kaynağından çıkartabilmektir” diyen Kaymakam Katırcı, atletizmde sporculara emek ve destek veren Spor Öğretmeni Uğur Özdemir’i bu anlamda tebrik etti. Spor yapan gençlere devlet ve yerel yönetici olarak her zaman destek vermeye hazır olduklarının altını çizen Kaymakam Ahmet Katırcı; “Siz sadece sporu bireysel olarak yapmıyorsunuz, aynı zamanda memleket için, Türkiye için yapıyorsunuz. Her zaman sizlere gücümüzün yettiğince destek vermeye hazırız” şeklinde konuştu.

Bu işin reklamı yok... İğneyi biraz da kendimize batırmalıyız!

Spor Öğretmeni Uğur Özdemir’de sohbette yerel basının futbol dışında diğer spor dallarına yeterince önem vermediği konusunda sitemlerini dile getirdi. Özdemir’in sitemine ilişkin Kaymakam Ahmet Katırcı’da sadece yerel basının değil, ulusal basının da bu konuda eksik olduğunu ifade ederek, aslında bu konunun biraz da sorumluların gayretiyle de basında yer alabileceğini söyledi. “Bu işin reklamı yok. Bu başarıları toplumun gözüne fazla sokmadan aslında bizler tanıtmak için çaba sarf etmeliyiz. Bu tanıtım, hem sporcu için motivasyon olur hem de toplum için iyi bir örnekleme olur. Maalesef, iğneyi basından önce kendimize de batırmamız gerekiyor. Bizlerde haber vermiyoruz. Organizasyonda eksiğiz diyebiliriz” diyerek sözlerini sürdüren Kaymakam Katırcı, kötünün sesinin çok çıktığına dikkat çekerek, iyi şeyleri göstermek için çaba sarf etmek zorunda olduklarını ifade etti.

Basına bu tür şeyleri haber vermek konusunda İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’da Kaymakam Katırcı’nın söylediklerine katıldığını belirterek, okul müdürlüklerine böyle bir sorumluluk verebileceklerini söyledi.

YORUMLAR...