Reklam
Reklam
Beykozlu Şerife Bacı’nın torunlarından anlamlı ziyaret

Beykozlu Şerife Bacı’nın torunlarından anlamlı ziyaret

Kastamonululular Derneği (KAS-DER) Beykoz Şubesi Gençlik Kolları Edirnekapı Şehitliği’ne ziyaret programı düzenledi.

Kastamonululular Derneği (KAS-DER) Beykoz Şubesi Gençlik Kolları anlamlı ve güzel programa daha imza attı. KAS-DER Beykoz Gençliği tarafından “Şehitleri Anma ve Yadetme Etkinlikleri” kapsamında, Kurtuluş Savaşı Kahramanlarından Kastamonulu Şehit Şerife Bacı’nın şehadetinin 95. Yıldönümünde Şerife Bacının Torunları olarak Edirnekapı Şehitliği’ne ziyaret programı düzenlendi. Programa gençler ve Şehit yakınları katıldı. Ziyaret kapsamında tüm Şehitler anılarak, milli birlik ve beraberliğin güçlenmesi için dualar edildi ve şehitlik ziyaretlerinin önemi vurgulandı.

Şehitlerimiz İçin Kuranı Kerim ve Dua…

Gençlik Kolları üyeleri ve ziyaretçiler tarafından, Şehitler ve tüm ecdadın ruhuna Kuranı Kerim okundu. Daha sonra ecdat yad edilerek, vatanımızın bütünlüğü ve milletimizin birlik ve dirliğinin korunmasına yönelik dualar edildi.

Dua sonrası ziyaretçiler arasında bulunan Şehit Onur Karakuş’un abisi Halit Karakuş’un dilinden Şehit yakınlarının yaşadıkları ve şehitlere yönelik duygusal mesajlar verildi.

Şehit Abisi Halit Karakuş: “Şehitlerimizin Hepsi Pırıl Pırıl, Tertemiz…”

Karakuş, “Şehitlikle bulunan tüm kabirleri gezin, şehitlerin fotoğraflarına bakın, hepsi pırıl pırıl, hepsi tertemiz… Burada Şehit yakınları, Şehitinin özelliklerini sayınca, başka bir şehit yakını sen benim oğlumu, kardeşimi… anlatıyorsun, diyor. Evet, hepsi birbirinden güzel, pak ve temiz. Çünkü onlar, Alah’ın sevgili kullarıdır.” diyerek duygusal bir konuşma yaptı. Ziyaretçilerin konuşma esnasında duygulandıkları ve bazılarının gözyaşlarına engel olamadığı görüldü.

“Sizler Ziyaret Ettikçe Acımız Hafifliyor, Mutlu Oluyoruz.”

“Şehit aileleri olarak, sevgili vatandaşlarımız ziyaret ettikçe, acımıza ortak oldukça bir nebze olsun rahatlıyor, daha fazla mutlu oluyoruz. Bu ziyaret programını tertip edip bizi davet eden Mustafa Sait Ak kardeşim nezdinde hepinize çok teşekkür ediyorum.” sözleri ile ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Şehit abisinden sonra ziyaretçilere teşekkür eden Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Sait Ak, Şehit Şerife Bacı’nın torunları olduklarını belirterek vatan ve millet sevdasının önemine vurgu yaptı.

Mustafa Sait AK: “Kastamonulu Şehit Şerife Bacının Torunlarıyız…”

“Bugün buraya asli vazifelerimizden biri olan Şehitlerimizi, Şehitliklerimizi ziyaret etmeye ve Şehit yakınları ile hasbihal etmeye, dertleşmeye geldik. Bu topraklar, geçmişte Kurtuluş Savaşı mücadelesine sahne olurken, insanlık bir destana şahit oluyordu. İnancı için, namusu için, vatanı için candan canandan geçen bir milletin mücadelesiydi bu. Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, bir milletin azim ve inancının destansı kahramanlıkları. İşte bu destansı mücadelede fedakarlığın, azmin ve inancın unutulmaz kahramanlarından Kastamonulu Şehit Şerife Bacı’nın şehadetinin 95. Yıldönümünü de geride bıraktık. Bu vesile ile Şerife Bacı’nın torunları olarak tüm şehitlerimizi rahmetle anmaya ve ziyaret etmeye geldik.”

“Lütfen Şehitliklerimizi Ziyaret Edelim, İhmal Etmeyelim…”

Şehit yakınları ile beraber olmak ve onların mutluluklarına vesile olmak için düzenlediğimiz bu ziyaret vesilesi ile tüm Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabırlar dilerim. İnşallah Şehitliklerimizi sık sık ziyaret ederiz, boş bırakmayız, ihmal etmeyiz.” Sözleri ile temennilerini ifade etti. 

Gençlerden İkramlar…

Gençler tarafından, Şehitliğe ziyarete gelen tüm ziyaretçilere, lokum ikram edilerek Şehit yakınları ile sohbet edildiği görüldü. Türk Bayrağı ve “Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz” pankartı açarak hatıra fotoğrafı çektiren grup başka bir programda buluşmak ümidiyle Şehitlikten ayrıldılar.

YORUMLAR...