Reklam
Reklam
CHP Beykoz’da ilk hedef; 2019’da iktidar olmak!

CHP Beykoz’da ilk hedef; 2019’da iktidar olmak!

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 1. Danışma Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirerek, hedeflerini belirledi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanlığı, ‘ilk’ Danışma Kurulu Toplantısı’nı gerçekleştirdi. Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen 1.Danışma Kurulu Toplantısı’nda, ‘Beykoz’da iktidar olmak’ olarak belirlenen 2019 hedefi masaya yatırılarak, birlik ve beraberliğe dikkat çekildi.

İlçe Başkanı Mahir Taştan ve yönetiminin önderliğinde gerçekleşen toplantıya; PM Üyesi Caner Yenidünya, eski İlçe Başkanları İsmet Gonca, Şevket Arıkan ve Bahadır Yavuz, Belediye Meclis Üyeleri Aydın Düzgün, Aydın Habil, Süleyman Kılıç, Cavit Gül, Suha Okan Uzun, Kerem Ersin, Deniz Yıldız, Yılmaz Işık ve Hakkı Emanet ile çok sayıda partili katıldı.

Kokteyl ile başlayan toplantının resmi açılışı, 1 dakikalık saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile oldu. Hedeflerin çizildiği, yapılan faaliyetlerin aktarıldığı ve önerilerin alındığı toplantı da ayrıca ölüm yıldönümü sebebiyle Deniz Gezmiş’in savunma özetini anlattığı kısa bir sinevizyon gösterimi partililerle paylaşılarak, Deniz Gezmiş yad edildi.

El ele verelim... O zaman Beykoz’da iktidar oluruz!

Toplantının açılış konuşmasını İlçe Başkanı Mahir Taştan gerçekleştirdi. “Tek yürek, tek bilek, omuz omuza hedefimiz; Beykoz’da iktidar olmaktır” sözleriyle konuşmasına başlayan Mahir Taştan, Danışma Kurulu Toplantısı’nı bugün itibari ile başlattıklarını ve bu toplantıyı periyodik halde tekrarlayacaklarını ifade etti. Taştan: “Zafer, inananlarındır! Artık kırgınlıkları, küskünlükleri bir kenara bırakalım. Beykoz’da iktidar olmak hedefiyle, omuz omuza yürümeliyiz. 2019’u bu kadrolar belirleyecektir. El ele verdiğimiz sürece inanın ‘iktidar olmak’ zor değil. Ülkemizde sıkıntılar mevcut. Savaşa mı sürükleniyoruz? Bilmiyoruz. Her gün kadın cinayetleri, tecavüzleri duyuyoruz. Türkiye, Ortadoğu bataklığına çekilmek isteniyor ama, biz tek yüreğiz ve asla buna izin vermeyeceğiz!” şeklinde konuştu.

Beykoz’daki vatandaşlar diyor ki; “Tapumuz var ama, imarımız yok”

Parti içerisinde bir tüzük değişikliğine gideceklerini söyleyen Mahir Taştan, parti üyelerinin en geç 3 Mart’a kadar tüzük önerilerini vermelerini talep etti. “Neler yaptık, neler yapmadık” konu başlığında hazırladıkları slayt gösterimini partililere sunan Taştan, 1 ay içerisinde yapmış oldukları ziyaretleri fotoğraf görselleri ile kapsamlı bir şekilde aktardı. Beykoz’da imar sorunun olduğunu fakat, ondan önce uyuşturucunun bölgede daha çok sorun teşkil ettiğini ifade eden Taştan, bu konu hakkında uzmanlar eşliğinde bir dizi eğitim seminerleri düzenlemeyi amaçladıklarını söyledi. Ziyaretler esnasında vatandaşların sorunlarını dinlediklerini, buna istinaden vatandaşların kendilerine, “Tapu var ama, imar yok” dediklerini belirten Taştan, her bir soruna dikkatle eğildiklerini ve sorunlara değerlendirme, çözüm önerileri getireceklerini ifade etti.

Halka dokunmadan, sokağa inmeden iktidar olunmuyor!

Son olarak konuşmasında halkın daha çok kendilerini görmek istediklerini söyleyen Mahir Taştan; “Halkımız, daha çok ziyarete gelinsin istiyor. Bu ziyaretlerin seçimden seçime olmaması onları memnun ediyor. Bizlerde daha sık ve özveriyle ziyaretlerimizi sürdüreceğiz. Biz bütün üyelerimizle sahada yer almak istiyoruz. Yakın zamanda bu konu hakkında bir çalışma programı yapacağız. 2019’u hedefliyorsak, bu sadece 16 kişiyle olmaz, tüm üyelerimizin aktif olması lazım. Halka dokunmadan, sokağa inmeden iktidar olunmuyor!” dedi.

Mahir Taştan’ın konuşmasının ardından toplantı, basına kapalı olarak devam etti. 

YORUMLAR...