Reklam
Cihan Bağdatlı

Burunbahçe’de İSPARK’ın büyük rantı!

Beykoz, Burunbahçe sahil kısmında İBB’nin Burunbahçe Sosyal Tesislerini herkes bilir. Kısa bir süre önce İSPARK tarafından Burunbahçe sahiline araç ile inmek ücretlendirildi. Burunbahçe’ye doğru inişe geçtiğinizde karşınıza İSPARK geliyor.

İlk bu nedir? Nasıl böyle bir şey olur? Diyerek tepkimi ortaya koydum. Burunbahçe kamusal bir alandır. Sahiller milletindir. Kamusal bir alana ister yaya olarak girebilirsiniz, ister aracınızla… Kimse buraya giriyorsunuz diye sizden para talep edemez.

İSPARK Beykoz Burunbahçe’de büyük bir rant peşindedir! Hukuku yok saymıştır! Bu rezilliğin bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir.

Sn. Kaymakam’ım, Sn. Belediye Başkan’ım kamusal bir alanda nasıl böyle bir rant sağlanıyor?

Bu konuda ilçe halkımıza büyük bir görev düşüyor. İstanbul Büyük Şehir Belediyesi nasıl böyle bir yolsuzluğu göz yummaktadır? İSPARK, İBB’ye ait olabilir. Fakat İSPARK bir şirkettir. Hiçbir şirket halka açık bir alana girişte para alamaz!

Gerçekten akıl tutulması yaşıyoruz. Bunu kabullenmek mümkün değildir.

Tüm Beykoz Sivil Toplum Örgütlerimize, STK’larımıza, Dernek ve Vakıflarımıza bu konuda duyarlılığa ortak olmaya davet ediyorum. Lütfen SESİMİZ ÇIKSIN!

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...