Reklam
Reklam
AK Beykoz’un 2019 hedefi 100 bin oy

AK Beykoz’un 2019 hedefi 100 bin oy

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, üye ziyaretleri gündemli Mart ayı Danışma Meclisi’ni yoğun katılımla gerçekleştirdi.

Beykoz teşkilatı olarak 40 bin üyenin 12-13 binini ziyaret ettiklerini dile getiren AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Danışma Meclisi’nde yaptığı açıklamada hedeflerinin 2019 seçimlerinde 100 bin oy olduğunu söyledi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Danışma Meclisi toplantısına, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Elif Öksüz, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Mahmut Gülbasar ve Salim Öztürk ile meclis üyeleri, mahalle teşkilatları ve üyeler katıldı. 

Danışma Meclisi Divan Başkanlığı’nı AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Abdullah Karahan yaparken, yardımcıları Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Selda Sevinç ve Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Faruk Uygun oldu.

"40 bin üyenin 12-13 binini ziyaret ettik"

AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan üye ziyaretleri gündemli gerçekleştirilen Danışma Meclisi’nde yaptığı açıklamada Genel Merkez kararı ile Danışma Meclisi’nin artık iki ayda bir olacağını söyledi. Mustafa Gürkan ayrıca Beykoz teşkilatı olarak 40 bin üyenin 12-13 binini ziyaret ettiklerini, Nisan ayının ilk haftasına kadar da üyelerin tamamını ziyaret edeceklerini vurguladı.

Mustafa Gürkan sözlerine şöyle devam ettti;  “7 Haziran’da İstanbul, Ankara ve İzmir dahil en az oyu düşen ilçe, 1 Kasım seçimlerinde ise aynı şehirler içinde yer alan ilçeler arasında oyunu en çok arttıran Beykoz olmuştur. Bu kapsamda Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından Beykoz’a verilen birincilik ödülünü sizler adına o gün salonda olamayan Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile paylaşmak istiyorum.” diyerek Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf ile birlikte Başkan Çelikbilek’i sahneye davet etti.

“Annenizin ak sütü gibi helal olsun”

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Mustafa Gürkan’ın mütevaziliği için teşekkür ederken az da olsa payı olduğu için mutlu olduğunu söyledi. “Bu ödül annenizin ak sütü gibi helal olsun” diyen Çelikbilek, ödülü tüm teşkilat mensupları ve AK Parti ailesi adına aldığını söyledi. Çelikbilek son olarak “Bu ödülde 14 yıllık bir serüven var. Kuruluşunda bugüne teşkilatın çeşitli kademesinde görev yapan, AK Patiye gönül vermiş herkesin emeği var, bu ödülde katkısı var.” dedi.

Ödül merasimi sonrası konuşmasına devam eden İlçe Başkanı Mustafa Gürkan hedeflerinin 2019 seçimlerinde 100 bin oy olduğunu söyledi. Ülke gündemine dair de çeşitli açıklamalar yapan Gürkan, Suriye’de yaşanan iç savaş ve Türkiye’nin içine sokulmak istenen ateşe değinerek ülkemizde yaşayan 3 milyon mülteciye ev sahipliği yaptıklarını söyledi. AB ülkelerinin mültecilere destek vermemesini eleştiren Gürkan, sınırlarını kapatan, sözde aydın geçinen, medeniyetin beşiği denilen batılı ülkelerinin aslında içinin ne kadar boş olduğu ifade etti.

"NATO, BM gibi kurumların sadece tabelasi var"

Sınırlarını korumaya çalışan Türkiye’yi uyaran BM’nin yakın zamanda Bosna ve Hocalı Katliamı’nda sessiz kalmasını eleştiren Gürkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Dünya 5’den büyük sözüne atıfta bulunarak 1.ve 2. Dünya Savaşı sonrasında kurulan NATO, BM gibi bir takım kurumların birere tabeladan öteye geçmediğini söyledi. Mustafa Gürkan sözlerinin devamında Türkiye olarak bu konudan alnının akıyla çıkacaklarını söyleyerek Recep Tayyip Erdoğan ile başlayan Ahmet Davutoğlu ile devam eden AK Parti iktidarlarına düşen bundan sonra daha kararlı adımlar ile oyunu artırması gerektiğini vurguladı.

Gürkan son olarak “Teşkilatlarımızı gözden geçireceğiz, eğitime ağırlık vereceğiz, teşkilatçılık bilincini arttıracağız ve kurumlarla ilişkilerimizi geliştireceğiz.” diyerek sözlerini kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayarak tamamladı.

Mustafa Gürkan’ın konuşmasının ardından Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dair özel bir konuşma yaparak tüm kadınların gününü kutladı.

Toplantı basına kapalı şekilde devam etti.

YORUMLAR...