Reklam
Reklam
Özer Güneş

Alperen Müslümanca yaşayandır!

Büyük Birlik Partisi Beykoz teşkilatımızın kurucu ilçe başkanı Melih Perçin’in şehit liderimiz Muhsin YAZICIOĞLU’nun aziz hatırasına ithaf ederek güzel bir çalışma ortaya koydu. Ciddi bir emek ve özveriyle kaleme aldığı derlemiş olduğu kitap adı “Alperen Müslümanca Yaşayandır”

Yazarımız Perçin, kitabının ön sözünde “Hoca Ahmet Yesevi’nin çerağlar tutuşturup Anadolu’ya yolladığı Alperenlerin bu toprakları İslamlaştırıp Türkleştirdiğini, Anadolu’nun Alperenler tarafından mayalanmış bir vatan toprağı olduğunu, Medeniyetimizin tek ve hakiki medeniyet olan İslam medeniyeti; kültürümüzün ise Türk kültürü olduğuna inanmaktayız. Bu kitapta serdettiğim kısa ifadeler ve görüşler dinimizin, kültürümüzün ve tarihi şahsiyetlerimizin görüşlerinin mezcedilmesinin bir ürünüdür. Bu kitabın bugünün ve yarınların Genç Alperenlerine yeni ufuklar açması en büyük dileğimdir” diyor.

Kitap;  ‘Alperenliğin tanımı’, ‘Alperenin ülküsü’, ‘Alperenin inancı’, ‘Alperenin siyaset anlayışı’, ‘Alperenin teşkilatçılığı’, ‘Alperenin bilime bakışı’, ‘Alperenin Aile ve Ticaret hayatı’, ‘Alperenin sosyal hayatı’, ‘Alperenin vasıfları’ başlıkları altında bir çırpıda okunup kolayca anlaşılacak bilgiler ve düşünceleri ihtiva etmektedir… 

Kitap’ın son bölümünde çağımızın Alpereni Şehit Muhsin YAZICIOĞLU’nun genç Alperenlere mesajlarından örnekler veriyor:

Muhsin Başkan diyor ki; 

“benim istediğim gençlik, geleceğimizin umudu olarak göreceğimiz İyi yetişmiş, vizyonu ve misyonu olan, bilgi çağının gereklerini yapan ve bu çağın gereklerinden istifade ederek, ülkesine katma değer oluşturmaya çalışan, milli heyecanı olan bir gençliktir.

Alperen kendine karşı katı ve tavizsiz başkalarına karşı hoşgörülü olmalı..

Yaşayışı gaye ile çelişen bizim insanımız değildir. İddia ettiği gibi yaşamayan insanlar, gün gelir iddia ettiği fikrin doğrultusunda yaşayan insanlarla çatışmak zorunda kalır! İnsanları kendi içinde bir sefere çıkarmak gerekir. Kendi içinde sefere çıkan insan kendi ruhuna varacaktır. O vardığı ruhta cenab-ı Allah’ın Kuran-ı Kerim’de buyurduğu gibi ‘ben sizin rabbiniz değil miyim?’ sorusunu ve ‘Şahitsiz Ya Rab! Sen bizim Rabbimizsin’ şeklinde verdiği cevabı yakalayacaktır. İşte kendi içinde sefere çıkan insanın yakalayacağı nokta budur.

Sevgili Alperenler…

Ahlaksızlıkla, uyuşturucuyla, kültürel yozlaşmayla, cehaletle, milleti sarmalamış olan ahtapotun kollarından Türk gençliğini kurtarın.

Kin, nefret, umutsuzluk ve sevgisizlik ağlarına takılan gençlerimize Türklüğün tarihten gelen sevgi medeniyetini öğretin.

Yeniden Türk-İslam medeniyetinin ufuklarında kanatlandırın şaha kaldırın…

Alperenler; çelik bilekli, cesur yürekli, bilge Türklerdir…

Alperenler; Türk-İslam Davasının Geçmişi Bugünü ve Yarınlarıdır…

Biz geçmişi şaibesiz, alnı açık, gözü tok, yüreği sadece ve sadece milleti, bayrağı ve ezan için çarpan Türkiye’nin mazlum milletlerin sesiyiz…

Biz kendi çıkarları için siyaset yapanlardan çok farklıyız. Dünde farklıydık, bugünde farklıyız yarında farklı olacağız!

Biz milletin dini ve milli duygu ve düşüncelerini, siyasete alet etmeyi, bu vatana yapılacak en büyük kötülük olarak görüyoruz. Biz alt kimlik üst kimlik gibi kavramları kabul etmiyoruz. Dinimizde bölücülüğe yer yoktur. Biz bin senelik  bir bütünüz. Biz büyük bir medeniyetin mirasçıları olan Alperenleriz… 

Bu güzel çalışmadan ötürü Melih Perçin Başkana teşekkür ediyor, gençlerimizin bu eserden faydalanmasını canı gönülden temenni ediyorum…

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...