Reklam
Reklam
Beykoz’da ’Can’lı Doğu Karadeniz Gecesi

Beykoz’da ’Can’lı Doğu Karadeniz Gecesi

Beykoz Belediyesi ve Yöre Dernekleri Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği "Yöresel Geceler" programına Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği konuk oldu. 

Beykoz Belediyesi ve Yöre Dernekleri Birliği’nin ortaklaşa düzenlediği, her hafta Cumartesi akşamı bir ilin tanıtımının yapıldığı  "Yöresel Geceler" programının bu haftanın konuğu Doğu Karadenizliler Derneği oldu. Mavi Karadeniz TV’den canlı yayınlanan gecede bölgenin yemekleri, gelenek-görenekleri, türküleri, tarihi güzellikleri ve kültürel renkleri tanıtıldı.

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen program, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, 5. Dönem Belediye Başkanı Muharrem Ergül, Beykoz Vergi Dairesi Müdürü Ali Mendilli, CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu, Yöre Dernekler Birliği Dönem Başkanı Latif Yıldız, başkan danışmanları, belediye meclis üyeleri, dernekleri başkanları, STK temsilcileri, muhtarlar ve dernek üyelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Gece kapsamında Doğu Karadeniz yöresinin kendine özgü yöresel lezzetleri, yemek türleri proğram öncesi konuklara ikram edildi. Derneğin faaliyetleri sinevizyon eşliğinde katılımcılara aktarılması ile başlayan programda Folklor Hocası İbrahim Demircioğlu ve ekibinin horon gösterisi hayranlıkla izlendi.

Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz yapmış olduğu konuşmasında; “Toplum olarak son yıllarda yaşadığımız travmaları yüreğimizde hissettik. Bu nedenle son 3 yıldır halka dönük eğlence ağırlıklı birçok programlarımız iptal ettik.  Ancak hayat devam ediyor. Yaşam sevincimizi her zaman diri tutarak, toplum olarak daha güzel bir geleceği inşa edeceğiiz.” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek “Derneklerle birlikte gerçekleştirdiğimiz geceler güzellikler içinde devam ediyor. Müziğin dışında da vilayetlerimizi tanıtan başka etkinlikler gönlümüze hitap eden çeşitli etkinlikler yapmamız lazım.” diyerek programın hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Gece, TRT Sanatçısı İbrahim Can’ın konseri ile tamamlandı.

YORUMLAR...