Reklam
Reklam
Yeşilçam Şarkıları Beykozlulara nostalji yaşattı

Yeşilçam Şarkıları Beykozlulara nostalji yaşattı

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı Musiki Konseri, Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu’nun Şef Nevin Çalışkan yönetiminde hazırladığı Musiki Konseri, Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleşti. Konserde Yeşilçam Şarkıları hep birlikte seslendirildi. 

Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi ve HAKEDER Başkanı Ayşe Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Hüsnü Kolcu, STK temsilcileri ve Beykozlu sanatseverler katıldı.

Sunuculuğunu Dr. Ömer Önder’in yaptığı, muhayyer kürdi eserler, Yeşilçam Şarkıları, halay potbori ve Türk Halk Müziği bölümlerinden oluşan gecede koristler tarafından segah, muhayyerkürdi gibi makamların en güzel eserlerinden örnekler, beraber ve solo olarak seslendirildi. Saz semaisi ve enstrümantal müziklerin de yer aldığı gecede solistlerin seslendirdiği şarkılar ve türkülere konuklar da eşlik etti.

Gurbet İçimde Bir Ok, Simsiyah Gözlerin, Kıskanırım Seni Ben, Bir Garip Yolcuyum, Ne Çıkar Bahtımıza, Sarmaşık Gülleri, İntizar, Yağmurun Sesine Bak, Kulakların Çınlasın, Dudaklarında Arzu, gibi Yeşilçam’ın ölümsüz şarkılarıyla,  Gerizler Başı, Ela Gözlü Pirim Geldi, Asker Oldum Giydim Yelek, Sabahtan Uğradım Ben Bir Figana, İzmir’in Kavakları, Oy Bahçenize Ben Giremedim, Hey Gidi Karadeniz İndim Dereye Oy Oy gibi Türk Halk Müziğinden ezgilerinin yer aldığı türkülere sanatseverler eşlik etti.

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu 2016 konserleri devam edecek.

YORUMLAR...