Reklam
Kayahan Kanlıca’da dualarla anıldı!

Kayahan Kanlıca’da dualarla anıldı!

Geçen yıl vefat eden Kayahan, sevenleri tarafından Kanlıca Mezarlığı’ndaki kabri başında dualarla anıldı.

Kayahan’ın sevenleri 29 Mart’ta düzenlenecek konser öncesi Kanlıca’daki kabri başında buluştular. Kanlıca Mezarlığı’nda bulunan Kayahan’ın kabri başında; İpek Açar, Nilüfer, Suat Suna, İzzet Öz, Mehmet Akbay, yakın arkadaşları ve basın mensuplarının yanısıra sevenleride hazır bulundu.

Anma töreninde gazetecilerle sohbet eden İpek Acar “Hep mezarında bir gitar bulunsun istedim, sanatçı Orhan Algök’de bizi kırmayıp paslanmaz çelikten bir gitar hazırladı. Biz de mezar taşına monte ettik. Kayahan’ı 29 Mart’ta doğum gününde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleyeceğimiz konserle anacağız. O gece şarkılarını seslendirerek ruhunu şad edeceğiz’ dedi. 

Suat Suna ise Büyük Usta için: "Kayahan, düzgün insan olmanın ne demek olduğunu bize gösterdi. Şarkılarıyla yaşayacak, bizde izinde olacağız" şeklinde konuştu.

Basın mensuplarının Nilüfer’e yönelttiği "Kayahan’ın hiç dinlemediğimiz, bilmediğimiz şarkıları var mı?" sorusu üzerine "Evet var ve o şarkıları sevgili İpek okuyacak. Kayahan vefatından önce İpek için albüm hazırlıyordu, o şarkıları inşaallah İpek Açar’ın sesinden dinleyeceğiz" diyerek cevap verdi.

"Büyük Usta" Kayahan, doğum günü olan 29 Mart’ta, Haliç Kongre Merkezi’nde; İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği gecede; Nilüfer, İpek Açar ve diğer sanatçı dostlarının katılacağı "İyiki doğdun Kayahan" konserinde şarkılarla anılacak. 

YORUMLAR...