Reklam
Reklam
Mahmut Tanal’dan Burunbahçe için referandum önerisi

Mahmut Tanal’dan Burunbahçe için referandum önerisi

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Burunbahçe’nin paralı otopark yapılıp yapılmamasını referandum ile Beykoz halkına sorulmasını önerd.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında İBB’nin Beykoz’da Paşabahçe Mahallesi Burunbahçe mevkiinin ücretli otopark uygulamasını eleştirdi. Halkın Burunbahçe’deki İSPARK uygulamasını isteyip istemediklerini öğrenmek için referandum öneren Mahmut Tanal, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında Beykoz ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “ticari kazanç getirmek amacıyla kamuya ait olan tüm yerleri paralı hale getirdiğini” iddia etti.

Tanal şöyle dedi: “Beykoz Belediyesinin sınırları içerisinde bulunan gerek Beykoz Belediyesi ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile müşterek olarak Burunbahçe’deki İspark uygulamasına son vermeleri gerekiyor. Ormanlık alanların, ağaçlık alanların park yeri olarak kullanılmamasını istiyoruz. Buyrun Beykoz Belediyesi referandum yapsın orada, Beykoz Belediyesi bu Burunbahçe’deki yeri referanduma sunduğu zaman Beykoz halkı buradaki referandum nedeniyle bunun İspark olarak kullanılmasını kesinlikle kabul etmeyecektir. Orası nefes alınan bir yer

YORUMLAR...