Reklam
Reklam
Beykoz’da okuma sevgisi meydanlara taştı

Beykoz’da okuma sevgisi meydanlara taştı

Kütüphaneler Haftası dolayısıyla “Beykoz Okuyor” sloganıyla 150 öğrenci Belediye Meydanı’nda yarım saat boyunca kitap okudu.

Beykoz’da Kütüphaneler Haftası (28 Mart-3 Nisan) dolayısıyla “Beykoz Okuyor” sloganıyla 150 öğrencinin katılımıyla kitap okuma etkinliği düzenledi. Belediye’nin hediye ettiği kitapları okuyan öğrenciler çevrelerine ve büyüklerine örnek oldu. 

İstanbul Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlikte Belediye Meydanı’nda toplanan ilkokul 3. 4. 5. sınıflar ile lise 9. sınıflardan 150 öğrenci yarım saat boyunca kitap okudu.

Kitap okumanın önemine dikkat çekmek ve okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, şube müdürleri, Halide Edip İlkokulu, Fatin Hoca İlkokulu, İshak Ağa İlkokulu idarecileri de katıldı. 

23 Nisan’da Çocuk Kitapları Fuarı Müjdesi

“Beykoz Okuyor” etkinliği hakkında bilgi veren Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu,  Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in çocukların yaşamını güzelleştirecek ve iyileştirecek her faaliyeti desteklediğini ifade ederek bu güne kadar çocuklara okuma alışkanlığı kazandıran pek çok projeye imza attıklarını belirtti.

İstanbul’da “Yazarlar Okullarda” projesine en çok katkı veren ilçe belediyesi olduklarını söyleyen Başkan Yardımcısı Kaşıtoğlu, “Öğrencilerimize dijital kitaplar yerine kitaplara dokunarak okumalarını tavsiye ediyoruz. Dönemimizde açılan ve üyelerinin çoğunun çocukların oluşturduğu Osman Akfırat kütüphanesini zenginleştirme konusunda desteklerimiz devam ediyor. Ayrıca ilkini geçen yıl 40 yayınevi ve pek çok yazarın katılımıyla Türkiye’de ilk ve tek olarak gerçekleştirdiğimiz Beykoz Çocuk Kitapları Fuarı’nın ikincisini çok daha büyüterek 23 Nisan Haftası’nda açacağız” şeklinde bir de müjde verdi.

YORUMLAR...