Reklam
Reklam
Türkiye’de ANAP gibi bir partiye ihtiyaç var!

Türkiye’de ANAP gibi bir partiye ihtiyaç var!

Beykoz’un eski Anavatan Partilileri, her ay düzenlediği geleneksel kahvaltı sofrasında bir araya geldi.

Anavatan Partisi (ANAP)’ne gönül vermiş ve çeşitli kademelerde görev yapmış eski Beykozlu üyeler artık geleneksel hale gelen ‘Gönül Sofrası’nda bir araya geldi.

BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk’ün öncülüğünde rahmetli ANAP eski Beykoz İlçe Başkanı Tolon Kuşdemir’in sahibi olduğu Tolon Restoran’da gerçekleşen sabah kahvaltısının bu ayki onur konuğu İl Yönetim Kurulu üyeliği ve belediye başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Mahmut Tanyeli oldu.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Adem Öztürk, ilk olarak Anavatan Partisi’nin Beykoz’da kurulduğu Paşabahçe Kafkas İş Hanı’nda yaşadığı bir anısını paylaştı. Öztürk sözlerinin devamında; “Anavatan Partisi sevgi demek, kardeşlik, vefa demektir. Rahmetli Özal’ın o dört eli birleştirmesi varya ülkeyi birleştirmesi demekti. Keşke o günler bir daha geri gelsede birbirimizle tekrar siyasi mücadeleler yapsak. Şuan bizim yapabildiğimiz geçmişte yaşadığımız siyasi zorlukları bir kenara bırakarak ayda bir kere de olsa bir araya gelmek.” diyerek Anavatan Partisi’ne gönül veren herkesi bu buluşmalara davet etti.

Adem Öztürk’ün ardından İl Yönetim Kurulu üyeliği ve belediye başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Mahmut Tanyeli’ye mikrofon verildi. “Anavatan Partisi Türkiye’ye adım attıran bir öğreti partisiydi.“ diyerek sözlerine başlayan Tanyeli “Bende sizler gibi  çok çalıştım emek verdim. Ama maalesef partimiz bugün yok.  Keşke bugün Anavatan Partisi gibi bir parti olsa. Türkiye’nin ANAP gibi dört eli birleştirdiği bir partiye ihtiyacı var.” diyerek bu toplantılara gençlerin de dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından kahvaltı katılımcıların geçmiş günlere dair anlattığı anıları ile devam etti. Turgut Özal’ın ölüm yıldönümü olan 17 Nisan’da kabri başında anma ziyareti yapılmasının da önerildiği program çekilen toplu fotoğraf ile sona erdi.

YORUMLAR...