Reklam
Reklam
Bilge Bülbül

Yiğitleri öldürmeden haklarını vermek

Yiğidi öldür ama hakkını yeme diye söylenen atasözümüz hangi olay sonucunda ortaya çıktı bilmiyorum ama atalarımızın vardır bir bildiği. Ancak ben yiğitlerin öldürülmeden de hakkın teslim edilebileceği inancını savunan güruhtayım. Malumunuz Beykoz Güncel ailesi olarak Beykoz’da önemli yerler edinmiş simaları ağırlamaya devam etmekteyiz. Farklı zamanlarda ağırlanan konuklarımız ise Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan ve CHP Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan idi. Her iki konuğumuzla yapmış olduğumuz sohbetten sizlere de bahsetmek istedim.

Yol değil patates tarlası!

İlk konuğumuz Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkanla daha önce bu kadar uzun sohbet etme ve soru sorma şansı hiç bulamamıştım. Dışarıdan bakıldığında sessiz gözüküyor oluşu sizleri yanıltmasın! Teşbihte hata olmaz sözüne de güvenerek ’sessiz atın çiftesi pek olur’ diye boşuna dememişler. Gürkan 2019 seçimlerine dair anlattıklarıyla ve sorulara verdiği yanıtlarla hatta 2014 seçimlerinde Adem Sefer’le birlikte elde ettiği başarıyla aslından ne kadar girişken olduğunu da bir nevi kanıtlamış durumda. Ancak aldığı başarılı sonuçlardan yetinmiş değil. Ak Parti Beykoz teşkilatı olarak daha fazlasını istemekte ve hedeflemekte. Sohbet sırasında kendisinden öğrendiğim kadarıyla Tokatköy’e çok yakın bir yerde ikamet ediyormuş. Fırsattı değerlendirip Tokatköy’de dere yatağına yapılmış olan yeni yolun, yol olmaktan çıktığını ve patates tarlasına döndüğünü aktardım. Bunun yanı sıra aynı yolun trafiği oldukça rahatlattığını ancak bu yolun karanlık olmasından da dert yandım. Sağ olsun tüm sorulara içtenlikle verdiği cevaplar gibi kendisine aktardığım bu sorunla ilgili de bana hak verdi. Ak Parti Beykoz teşkilatı olarak 2019 yılında 100 bin oyu hedeflediklerini haberlerden okumuşsunuzdur muhakkak. Arazi çalışmalarına verdikleri hızla, bu hedefin çok da uzak olmadığını düşünüyorum. Beykoz’u ve Beykozluyu oldukça iyi tanıdığını düşündüğüm Gürkan, birlikte hareket ettiği Kadın Kollarına ve Gençlik Kollarına da oldukça güveniyor.

Bence, Beykoz’u ve Beykozluyu ilgilendiren durumlarda, parti kimliği Beykozlu kimliğinin önüne geçmemeli. Yaklaşık 1.5 ay önce kurulan İSPARK tüm Beykozlu’nun sorunudur. Keşke tüm partililer Beykoz’u ilgilendiren sorunlarda hep bir arada kol kol olabilse ve bunu sadece Beykozlu kimliği ile yapabilse... Bu görüşümde benimle aynı temennide bulunan Gürkan’ı ve diğer partilileri Beykoz’u ilgilendiren etkinliklerde, etkinliği kimin organize ettiğinin düşünülmeden bir arada görebilmek umuduyla.

2019 Beykoz’da CHP’nin yılı olacak!

Diğer konuğumuz CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan’a gelince... Öncelikle genç simaların bazı görevlere gelmiş olmasından çok fazla hoşnut olduğumu belirtmek isterim. Mahir Taştan’ın da yapacağı işlerle bu hoşnutluğumu devam ettireceği inancındayım. Siyasette aktif olarak görev alacak kişiler için bir yaş düzenlemesi yapılsa fena olmazdı. Daha genç, enerjisi yüksek, siyasete ivme kazandıracak, projelerinde gençlerin de dilinden anlayacak kişilere daha fazla yer açılmasını diliyorum. Bu zamana kadar misafir ettiğimiz tüm konuklarımızda olduğu gibi Mahir Taştan da kendisine yöneltilen tüm sorulara samimiyetle cevaplar verdi. Taştan; Burunbahçe’de bir süredir varlığını sürdüren İSPARK’ın kanunsuzluk yapıyor olmasından gerekli olan tüm girişimleri yaptıklarına, halkın CHP’nin kapılarını çalmayı beklediklerinden Beykoz’da sıkılmadık el bırakmayacaklarına dair pek çok konuya değindi. Ak Parti’ye göre Beykoz halkından kopuk ve kendi içlerinde birbirlerinin kuyusunu kazan bir tablo sergilediklerini dile getirdiğim Taştan, bugüne kadar yaşanan tüm başarısızlıklardan ders çıkardıklarını ve birlik içinde oldukları bir doğrultuda ilerlediklerini söyledi. 2019 yılındaki seçimleri Beykoz’da CHP’nin kazanacağını aktaran Taştan, belediye başkanlığı için aday olmayacağını da sözlerine ekledi. Taştan, Beykoz Belediye Başkanlığı için seçilecek olan kişinin ise Beykozlu olması veya en azında Beykoz’da uzun süre ikamet etmesi gerektiğini de belirtti.

Bakalım Beykoz Belediye Başkanlığı için A partisinden B partisine geçen, kendi çıkarları için meclis üyesi listeleri hazırlayan, tepeden inme, dışarıdan ithal veya Beykoz ile alakası olmayan simaları yeniden görecek miyiz?

Hak şerleri hayr eyler

Arif anı seyreyler

Zan etme ki gayreyler

Mevlâ görelim neyler.

Neylerse güzel eyler...

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...