Reklam
Reklam
Beykoz’un ilk kapalı pazarı açıldı

Beykoz’un ilk kapalı pazarı açıldı

Beykoz’da ilçe sakinlerinin düzenli ve temiz bir alanda alış veriş yapabileceği Göksu Kapalı Pazarı açıldı.

Beykoz Belediyesi, modern pazar yeri projelerinin ilk adımını Göksu’da attı. Beykoz’da ilçe sakinlerinin düzenli ve temiz bir alanda alış veriş yapabileceği Göksu Kapalı Pazarı Papatya Sokak’ta  hizmet vermeye başladı.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın “AB standartlarında kapalı pazar yerleri kuracağız, vatandaşlarımız pazar ihtiyaçlarını modern ve konforlu ortamlarda alacak” talimatı doğrultusunda Beykoz Belediyesi ilk kapalı pazar yeri projesini hayata geçirdi.

Daha önce Göksu’nun merkezinde trafiğin yoğun olduğu bir caddede kurulan ve güvenlik dolayısıyla şikâyetlere konu olan semt pazarı artık geniş ve ferah bir alanda hizmet verecek. Haftada 1 gün Salı günleri olmak üzere hizmet verecek kapalı pazarda şuan 51 adet tezgâhta satış  yapılıyor.

Beykoz Güncel Haber, Beykoz’un ilk kapalı pazar yerinde Dernek Başkanı Mehmet Demir ve pazar esnafı ile görüştü;

Beykoz Pazarcılar Dernek Başkanı Mehmet Demir

Başta Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek olmak üzere başkan yardımcıları ve fen işlerine teşekkür ediyoruz. Her ne kadar ilk gün olması nedeniyle katılım biraz düşük olsa da zamanla Beykoz’da örnek bir pazar haline gelecek. Her hafta Salı günü açık olacak. Diğer günlerde köylüler burada organik pazar kurabileceği söylendi. Burada Göksu Pazarı’nda yeri olan 51 esnafımız var. Kapalı Pazar yerlerinin diğer mahallelerde de açılmasını istiyoruz tabiki ama uygun yerler pek olmadığı için şuan beklemedeyiz. 2017 de mahalle aralarından Pazar yerlerin kalkacağı söyleniyor. Yerel yönetimler kapalı Pazar yerlerinin alt yapısını hazırlayacak ki esnafımız sokak aralarından çıksın.

Pazarcı Yüksel Uysal

Pazarımız açıldığı için çok mutluyuz. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.

Pazarcı Deniz Özbarış

Belediyemizin bize kurduğu mükemmel bir konsept çok memnunuz. Pazarımız çok güzel oldu. Haftada bir gün açılacak ama yine de çok memnunuz. Çadır kurma derdi yok, kışın yağmur çamur, yazın sıcak derdi yok. İlk gün olmasına rağmen müşterilerimizden çok memnunuz. En azından esnaf olduğumuzu anladık.

Pazarcı Muhsin Özarpacı

70 senedir pazarcılık yapıyorum. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Kim emek verdiyse Allah razı olsun.

YORUMLAR...