Reklam
Reklam
Meclis üyeleri neden maaş almıyor?

Meclis üyeleri neden maaş almıyor?

Beykoz Meclis Üyeleri Derneği, 1984’den 2016 yılına kadar görev alan meclis üyeleri bir araya getirdi.

Beykoz Meclis Üyeleri Derneği (BEYMEZ) 1984 - 2016 yılları arasında görev yapan belediye meclis üyelerini bir araya getirdi. 7 dönem içerisinde görev yapan belediye başkanları arasından sadece Yücel Çelikbilek ve Ali Zengin’in yer aldığı programda BEYMEZ’in durumu ve meclis üyelerinin sorunları dile getirildi.

İBB Beykoz Korusu Sosyhal Tesisleri’nde gerçekleştirilen programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 1. Dönem Belediye Başkanı Ali Zengin, Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ile 1984 - 2016 yılları arasında görev yapan meclis üyeleri katıldı.

Adem Öztürk: Dernek olarak yeterince başarılı olamadık

Başkan Danışmanı Muhammed Küçükkonukların yemek duası ile başlayan programın açılış konuşmasını BEYMEZ Başkanı Adem Öztürk yaptı. Dernek olarak yeterince başarılı olamadıklarını itiraf ederek sözlerine başlayan Öztürk ramazan ayından sonra meclis üyeleri ile bir araya gelip eksiklikleri istişare edeceklerini ifade etti. Öztürk sözlerini devamında. “Bizler Beykoz’un yerel parlamenterleriyiz. Toplumun içinden seçilen insanlarız. Politik süremiz bitse de bizleri toplum seçtiği için yaşamımız boyunca topluma hizmet etmemiz gerektiğine inanıyorum. Siyasetin dışında çeşitli vakıf veya derneklerde de hizmetlerimizi devam ettirmemiz gerekiyor.” dedi.

Açılış konuşmasının ardından Başkan Yücel Çelikbilek’in ısrarı ile kürsüye çıkan 1. Dönem Belediye Başkanı Ali Zengin; “Senelere ulaşan insanları bu akşam görme fırsatını bizlere sağlayan BEYMEZ Derneği’ne teşekkür ediyorum. Görevde bulunduğum dönemde benimle birlikte hizmet veren 13 arkadaşımızı kaybettik. diyerek vefat eden meclis üyelerine rahmet diledi.

Cemal Erbaş; Meclis üyeleri neden maaş almıyor

Eski Meclis Üyesi Cemal Erbaş’da söz alarak Belediye Meclis üyelerini sorunları dile getirdi. Erbaş; “Meclis Üyesi yerel bir milletvekilidir. TBMM de görev yapan milletvekil nasıl ki dokunulmazlıklarını ve maaşlarını alıyorken yerel meclis üyeleri neden maaş almıyor. TBMM nasıl bütçe yapıyorsa belediye de bütçe yapıyor. Bunu bütçesine koysa ilgili bakanlıklara bu konu ulaştırılsa güzel olmazmı? “ diyerek eski meclis üyelerinin İSPARK’dan ve İBB Sosyal Tesisleri’nin indirimlerinden faydalanması gerektiğini söyledi.

Yücel Çelikbilek; Yerel yönetimler yasasına teklif sunduk

Gecenin son sözü Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e verildi. “Sizler yerel parlamentersiniz. Bu birlikteliği sağlamak için bu derneği kurdunuz. Bu toplantıda BEYMEZ Derneği’ne sitem edecektim ama Adem Bey suçunu kabul ettiği için diyecek lafım kalmadı. Derneği kurarken burasının akil insanlar topluluğunun bir arada olduğu yer olmasını istedik. Çünkü sizler Beykoz’u bilen insanlarsınız. Derneğin fikir üreten, bizlere yol gösteren bir kurum olmasını beklerdim.” diyerek toplantılara çağrılmadığı için dernek yöneticilerine sitemde bulundu.

Hazırlanan son yerel yönetimler yasasına Beykoz Belediyesi olarak bir teklif sunarak Meclis Üyeleri’ne maaş bağlanması istediklerini söyleyen Başkan Çelikbilek yasanın son şekli nasıl çıkar bilemediklerini İSPARK ve Sosyal Tesisleri konusunda da birkaç kez girişimde bulunduklarını ama sonuç alamadıklarını söyledi.

YORUMLAR...