Reklam
Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır!

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır!

Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür ve Yardımlaşma Derneği 10. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi.

Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür ve Yardımlaşma Derneği 10. Olağan Kongresi’nde başkanlığa yeniden Ali Kemal Kılıç seçildi. Kongrede yapılan tüzük değişikliği ile derneğin ismi Beykoz Batum Havalisi Gürcü Kültür ve Yardımlaşma Derneği olurken, yönetim kurulu üyesi sayısı da 11’den 15’e çıkarıldı.

Necmettin Erbakan Kültür Merkezin’ de gerçekleştirilen kongreye Şahlanış Hareketi Genel Başkanı Murat Altun, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Nevzat Oral, Bulancak Federasyon Başkanı Abdullah Yümsel, Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Gümüşsuyu Muhtarı Aziz Öztürk, Gümüşsuyu Muhtarı Aziz Öztürk ve MHP Beykoz eski İlçe Başkanı Akif Taşdemir ile dernek üyeleri katıldı.

Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır

Divan Başkanlığı’nı Abdullah Yümsel’in yaptığı kongrede faaliyet raporu video gösterim ile anlatılarak Denetleme Raporu ile birlikte delegeler tarafından ibra edildi. Kongrede bir konuşma gerçekleştirilen Batum Havalisi Gürcü Kültür Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç yapmış olduğu konuşmasında; Yapmış olduğumu faaliyetler yapacaklarımızın teminatıdır. Tüzük değişikliği ile Gürcü Kültürü Derneği olarak değiştireceğiz. Yönetim Kurulu sayısını artırdık. Son dönemde STK önemi artmıştır. Bizlerde Batum Havalisi olarak bu doğrultuda hareket edeceğiz.” diyerek katılan üyelere teşekkür etti.

Şahlanış Hareketi Genel Başkanı Murat Altun’da Gürcüce selamlayarak başladığı konuşmasını “İşini sevgiyle aşkla yapan neticesini çok güzel şekilde alır. Birçok insana doğduğu ya da yaşadığı yeri söylüyor ama ben aslımı yani Batumlu olduğumu her zaman söylerim. Irkçılık yapmadan Türkiye’nin birliğine ve dirliğine her zaman devam ettireceğiz” sözleriyle tamamladı.

Yapılan konuşmaların ardından tek listeyle gidilen kongrede Ali Kemal Kılıç oy birliği ile yeniden başkanlığa seçildi.

Yönetim Kurulu Asil Listesi

1. Ali Kemal Kılıç
2. Ali İhsan Başkıran
3. Nuri Dik
4. Yakup Özdemir
5. Rıdvan Başkıran
6. Üzeyir Aydın
7. Şefik Akçay
8. Osman Kambur
9. Hilmi Vural
10. Birol Kaya
11. Faruk Uygur
12. Selami Kılıç
13. Hacı Mehmet Ergüner
14. Savaş Alpaslan
15. Mehmet Kılıç

YORUMLAR...