Reklam
Reklam
Beykoz’da Kastamonu günleri başlıyor

Beykoz’da Kastamonu günleri başlıyor

Kastamonulular Derneği Beykoz Şubesi tarafından 29 Nisan – 8 Mayıs tarihleri arasında “Kastamonu Kültür Sanat Fuarı” düzenleniyor.

Bilinenin aksine tarihi, kültürü, yemekleri ve özellikle Türkiye’nin en uzun sahil şeridine sahip olması ve yemyeşil coğrafyasıyla Kastamonu, pek çok ilimiz arasında son yıllarda en fazla ziyaret edilen yerlerin başında geliyor. 29 Nisan Cuma günü Kastamonulular Dayanışma Derneği Beykoz Şubesi’nin ev sahipliğinde Barbaros Hayrettin Paşa Denizcilik Lisesi karşısındaki otopark alanında başlayacak etkinliklerde yöresel Kastamonu yemekleri, konserler, sergi ve panellerle ziyaretçiler 8 gün boyunca keyifli saatler yaşayacak.

Kas-Der Beykoz Şubesi tarafından düzenlenen “Kastamonu Kültür Sanat Fuarı”nın resmi açılışı birbirinden güzel yemekleri, el sanatları ve siyaset dünyasından önemli ziyaretçileri ile birlikte 30 Nisan Cumartesi saat 14.00 ‘da gerçekleştirilecek. Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve bölge milletvekillerinin katılımı ile yapılacak açılış sonrası İsmail Türüt birde konser verecek.

Beykozlu hemşerilerimizi davet ediyoruz

Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık konu ile ilgili yapmış olduğu açıklamasında ise şunları söyledi; "Yöresel sanatçılarımız 8 gün boyunca sahne alarak etkinliğimizi renklendirecek. Fuar alanında Kastamonu’yu tanıtan bilgiler yer alacak. Yöresel yemeklerimizi ve lezzetlerimizi de yine etkinlik alanında sunmak istiyoruz. Fuar alanında bir kuyu kazılarak Kastamonu’ya özgü Kuyu Kebabı yapılacak. Beykozlu hemşerilerimiz ve çevre ilçelerdeki vatandaşlarımızı davet ediyoruz.”

Beykoz’da ilk defa düzenlenen ve Beykoz Kültür Merkezi karşısı Park Alanı’da 8 gün sürecek olan  “Kastamonu Kültür Sanat Fuarı”na yoğun bir katılım bekleniyor.

YORUMLAR...