Reklam
Reklam
Beykoz’da ilkbahar, şükür ve diriliş bayramı ile kutlanacak

Beykoz’da ilkbahar, şükür ve diriliş bayramı ile kutlanacak

Beykoz Müftülüğü, Paşamandıra Mahallesi Değirmendere Camii’nde bahar şenliği düzenliyor.

Beykoz Müftülüğü, Paşamandıra Mahalle Muhtarlığı ve Değirmendere Camii Yaptırma Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 7 Mayıs Cumartesi günü Paşamandıra Mahallesi Değirmendere Camii’nde yapılacak etkinlikle ilkbaharın güzelliği Kur’an ziyafeti ve dua ile ibadet coşkusu içinde yad edilecek.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş yaptığı açıklamada şunları söyledi;

"Bahar her yere güzel yakışıyor..Hele hele Beykozumuza daha da bir güzel yakışıyor. Bahar günleri tabiatın en güzel sayfalarını teşkil ediyor. Bu güzel sayfalarda Yüce Rabbimizin güzel isimlerinin tecellilerinin ayan beyan tecelli ettiğini görüyoruz. Tabiat kıştan bahara geçerken ziynetlerini takınıyor. Rabbimiz her yıl olduğu gibi tekrar bizlere nimetlerini ve ihsanını gösteriyor. 

Kıştan sonra bizlere baharı va’d eden Rabbimize hamdolsun. İlkbaharda yeniden yaradılışı adeta seyrediyoruz. Cenabı Allah bizlere adata kış mevsimi ile ölmüş gibi duran yeryüzünü, baharın gelişi ile birlikte güzelliğine büründüğünü hatırlatarak şöyle şöyle buyuruyor: “ (Ey insan) , Allah’ın rahmetinin izlerine bak. Ölümünde sonra arzı nasıl da diriltiyor. İşte böylece ölüleri diriltecektir.O her şeye kadirdir.” Bu nedenle bu günleri dirilişin belgeleri olarak düşünmemiz gerekiyor. Diğer taraftan Yasin Suresinde Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: “Ölü toprak kendileri için bir ayettir; biz onu dirilttik, ondan taneler çıkarttık, böylelikle ondan yemektedirler. Biz, orada hurmalıklardan ve üzüm bağlarından bahçeler kıldık ve içlerinde pınarlar fışkırttık. Onun ürünlerinden ve kendi ellerinin yaptıklarından yemeleri için. Yine de şükretmiyorlar mı?”

Evet bizler de bu çağrıya cevap veriyoruz. Rabbimize teşekkür ediyoruz. O’na hamd ediyoruz. O’nun kusursuzluğunu ifade ediyoruz. Bu günler de eğlenmek, neşelenmek hoştur. Fakat işi Yüce Rabbimize şükre dönüştürmeden bırakırsak boş olur. Amellerimizi ebedileştirmenin yolu Allah’ı hatırlamak, O’na şükür etmekten geçer” dedi.

7 Mayıs Cumartesi günü saat 12.00 de başlayacak olan program sonunda vatandaşlara ikramda bulunulacaktır.

YORUMLAR...