Reklam
Muzaffer Hamza Futbol Turnuvası için kayıtlar başladı

Muzaffer Hamza Futbol Turnuvası için kayıtlar başladı

Soğuksu Spor Kulübü’nün düzenlediği ‘Muzaffer Hamza Futbol Turnuvası’ için kayıtlar başladı. 

Beykoz Soğuksu Spor Kulübü, ilk olarak 1976 yılında başlatılan ve mahalle sakinleri tarafından geleneksel hale getirilen ‘Muzaffer Hamza Futbol Turnuvası’nı yeniden hayata geçiriyor.

Kazanan takıma 2000 TL ödül, ikinci olan takıma da sürpriz hediyelerin verileceği turnuvada gol kralına da spor ayakkabısı verilecek. Ödüllü halı saha turnuvasına katılmak isteyen takımlar 13 Mayıs 2016 Cuma mesai saati bitimine kadar Soğuksu Spor Kulübü’ne başvurmaları gerekmektedir.

Turnuvaya katılım şartları ve kuralları;

1.Müsabakalarda Türkiye Futbol Federasyonu’nun maç içi oyun kuralları ile iş bu talimatnamenin maç dışı oyun kuralları uygulanır. Müsabaka dışı oyun kurallarının uygulanmasına ilişkin olarak ‘’FUTBOL KOMİTESİ’’ kurulmuştur. Her türlü şikayet öncelikle futbol komitesine yapılır.

2.Takımlar sahaya en fazla 8 oyuncu ile çıkacaklardır. Toplam kadro en fazla 12 kişi olacaktır. Takımlar 4 er kişi oyuncu değiştirme hakkına sahiptirler. Oyundan çıkan oyuncu tekrar oyuna giremez. 8 kişiden az oyuncu ile sahada bulunan veya hiç maça çıkmayan takım 3-0 hükmen yenik sayılır.

3.Takımlar maç saatinden 15 dakika önce hazır bulunacaktır. Takım sporcuları maçlara kimlikleriyle katılım sağlayacaktır. Kimliği olmayan oyuncu oynatılmayacaktır.

4.Turnuva katılım ücreti takım başına 600 TL’dir. 13/05/2016 Cuma saat 17.00 katılım tarihine kadar katılım ücretini ödemeyen takım turnuvaya katılamayacaktır. 13/05/2016 saat 19.30 da grup kuraları çekilecektir. Takım temsilcileri kura çekiminde bulunabilirler. Takımlar kayıt yaptırırken kimlik fotokopilerini ibra etmek zorundadırlar.

5.Herhangi bir takım listesinde olan oyuncu başka bir takımda oynayamaz. Oynayan oyuncu ve oynatan takım turnuvadan ihraç edilir. Müsabakalar 25+25 şeklinde ve devre arası 5 dakikadır.

6.Kırmızı kart gören oyuncu bir sonraki maçta oynayamaz. Oynatan takım 3-0 hükmen yenik sayılır oynayan oyuncu turnuvadan ihraç edilir. Turnuva maçları cumartesi ve Pazar olmak üzere hafta sonları oynatılacaktır.

7.Maçlarda asla sert dişli krampon veya altı çivili ayakkabı kullanılmasına izin verilmeyecektir. Halı saha kramponu kullanılacaktır. Oyuncuların üzerinde saat kolye ve yüzük gibi takıların takılması ve kullanılması kesinlikle yasaktır

8.  Hava muhalefeti nedeniyle müsabaka hakem kararıyla iptal edilebilir. Ertelenen maçın saati ve zamanı futbol komitesi tarafından takımlara en az 1 gün önceden haber verilir. Saha içinde ve saha dışında olay çıkaran müsabakanın tatil edilmesine neden olan takımlar turnuvadan ihraç edilir

9.Maçlara çıkacak topçuların tekmelik kullanmaları önerilir. Oluşabilecek sakatlıktan futbol komitesi sorumlu değildir. Maç saatleri ve günleri takım listelerinin ortaya çıkmasından sonra belirlenecektir. Maçlar grup usulü olacaktır.

10. Maçtan sonra yapılacak itirazlar ise en geç 24 saat içerisinde Futbol Komitesine ulaştırmak zorundadır. Bunun haricinde itirazlar değerlendirme dışında kalacaktır.

11. Maç içerisinde veya dışında hakeme itiraz, karşı gelmek, fiziki temas, küfür etmek, hakaret rakibi ile kavga etmek gibi durumlarda maçın bitmesine yarım kalmasına ve skora bakılmaksızın iki takıma çeşitli cezalar ve ihraç kararı verilebilir. İhraç olan takımın katılım payı yanar.

12. Oynanan maçlardan sonra grup 1.ve2.leri bir üst tura çıkmaya hak kazanır. Sıralamayı öncelikle puan belirler aynı puanda iseler averaja bakılır ve averajda aynı ise iki takım arasındaki maça bakılır onlarda eşit ise atılan fazla gole bakılır. Fazla gol atan takım avantajlıdır.

13. Final maçı 30+30=60 dakikadır. Beraberlikte 10+10 dakika uzatma oynanır. Eşitlikte penaltı atışlarıyla şampiyon belirlenir. Turnuvayla ilgili evraklar ve katılım ücreti Soğuksu Spor Kulübüne makbuz karşılığı verilecektir. 

YORUMLAR...