Reklam
Reklam
Saadet Partisi Beykoz’da vefa bir semt adı değil

Saadet Partisi Beykoz’da vefa bir semt adı değil

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı düzenlediği ahde vefa gecesinde ahirete intikal etmiş teşkilat mensuplarını andı.

Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı, her yıl mayıs ayında düzenlediği geleneksel ahde vefa gecesiyle Beykoz’da 47 yıllık milli görüş davasına hizmet eden ve ahirete intikal etmiş teşkilat büyüklerini andı.

Prof.Dr.Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Saadet Partisi İl Disiplin Kurulu Üyesi Şahin Soylu, Saadet Partisi İl Yönetim Kurulu Üyesi Selman Yücel, Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Soylu, Kas-Der Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık, Göztepe Mahalle Muhtarı Ahmet Duran ve teşkilat mensupları katıldı.

Eğilmedik, bükülmedik, dimdik ayakta kaldık…

Hafız Muhammet Barutçu tarafından okunan Kuran’ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz gerçekleştirdi. Milli görüş davasına hizmet eden ve ahirete intikal etmiş olan büyüklerimizi anmak için toplandıklarını söyleyen Kaçmaz konuşmasını şöyle devam etti. “Bizden önceki ilçe başkanlarımızın başlatmış olduğu bir geleneği sürdürmek için toplandık. Milli Görüş’ün Beykoz kurucusu olan Merhum Yusuf Dalgıç adına başlatılan ve davaya hizmet eden isimleri andığımız bu programları bizden önceki ilçe başkanlarımız yapmıştı. Gecenin mayıs ayında yapılmasının nedeni Kurucu İlçe Başkanı merhum Yusuf Dalgıç’ın 3 Mayıs 1986 da vefat etti. Sene-i devriyesinde tüm dava büyüklerimizi anmak için bir araya geldik. Ahde vefa gecesi adı altında Beykoz’da 47 yıllık milli görüş davasına partimizin değişik kadrolarında görev yaparak hizmet eden ve ahirete intikal etmiş olan büyüklerimizi anmak için toplanmış bulunuyoruz.

Bizler milli görüş teşkilatların kadroları olarak oy almak için zalimlerle işbirliği yapmayı tercih etmedik, oy versinler diye Avrupa’nın kanunlarını kabul etmedik, domuz etini kasaplık et yapmadık, zinayı serbest bırakmadık, faiz sistemine evet demedik, ülkemizi teröre teslim etmedik.. Bizler 47 yıl önce ne dediysek bugünde aynısını söylüyoruz. Yeryüzünde hakkın ve adaletin tesis edilmesinden bahsediyoruz. Bizim dışımızda hiçbir partinin böyle bir söylemi olduğunu duymazsınız.

Milli Görüşçü olarak bir avuç kaldık belki ama eğilmedik, bükülmedik, dimdik ayakta kaldık. Devran dönecektir hak hakim olacaktır. Erbakan hocamız bize yeni bir dünya kurmak için yeminler ettirirdi. Son nefesimize kadar yemininize sadık kalarak emaneti teslim etmeyiz bizlere nasip etsin.” dedi.

İlce başkanı konuşmasının ardından Beykoz’da milli görüş davasına gönül vermiş isimlerle yapılan  röportajlar yayınlandı. Video gösteriminin ardından Saadet Partisi İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Selman Yücel gecenin konuşmacısı olarak kürsüye davet edildi.

Senede 7-8 Köprü parasını faize veriyoruz

Müslüman her haliyle vefa gösteren insandır. Vefa müslümanın ayrılmaz bir vasfıdır diyen Yücel konuşmasına şöyle devam etti; “Yokluklar çaresizlikler içinde bu davaya gönül vermiş büyüklerimizi yalnız bırakmamak, davaya emek verenlerin hatırını saymak çok önemli. Kamyonlarca çakıl taşınız olsa bir yüzük üstündeki elmas taşı etmiyor. Kıymetiniz Allah katında olsun inşallah. Ayağımızın altında toprak kayıyor olsa da biz tırmanmaya devam ediyoruz.

Hocalarımızda biraz yürek varsa faiz haram diyorlar ama çalışında faizsiz bir düzen kurun diyemiyorlar. Faizsiz bir düzen kurarsan şuanda aldığın bir lira üç lira yerine geçecek. Bir köprünün maliyeti 7 milyar dolar. Köprüyü yapanlara diyoruz ki paramız yok siz paranızı köprünün üstünden geçen arabalardan alacaksınız. Böylelikle maliyeti 22 milyarı bulacak. Maliye Bakanlığı 2015 yılı faiz ödemesi 53 milyar TL’dir. Köprü kaç paraydı 7 milyar. Yani bir senede 7-8 Köprü parasını faize veriyoruz.

Bu davada kalmak akıl işidir. Ne akılılar vardı gittiler.. Bu davada kalmak Allah’ın lütfudur herkese nasip olmaz. Erbakan Hocamız ömründe tek bir kişiye çek git dememiştir. Gidenler kendi gitmiştir. Gelende kendi gelecektir. Biz çok çalıştık niye az oy alıyoruz diyenlere de biz elimizden gelen gayreti gösterecek ondan sonrası Allah’ın takdiridir.28 Şubat’ın intikamını alıyoruz diyorlar. 28 Şubat’ın intikamını almak demek denk bütçeyi, havuz sitemini kurmak, G8’i devam ettirmek demektir.” dedi.

Programın sonunda ahirete intikal etmiş isimlerin resimleri slayt gösterisi ile hatırlanarak emeği geçen teşkilat büyükleri plaketle onurlandırıldı. Gece, Ahmet Alay hocanın duası ile tamamlandı.

YORUMLAR...