Reklam
Reklam
Beykoz’da ayda en az bir kez anneler günü kutlanmalı

Beykoz’da ayda en az bir kez anneler günü kutlanmalı

Beykoz Artvinliler Derneği geleneksel hale getirdiği Anneler Günü etkinliğini bu yılda akordiyon ve tulum eşliğinde kutladı.

Beykoz Artvinliler Derneği, her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü’nde Artvinli anneleri kahvaltıda bir araya getirerek akordiyon ve tulum eşliğinde güzel bir gün geçirmelerini sağladı.

Prof.Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen Anneler Günü etkinliğine Beykozlu Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun’un yanısıra Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın eşi Fatma Katırcı, CHP Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Elif Çelik, Bes Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak ve TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe ile Artvinli anneler katıldı.

Her yıl dernek yönetimi tarafından seçilen ‘Yılın Annesi’ bu yıl Nurten Dilek olarak açıklandı. İsmini duyduğunda oldukça şaşıran Dilek’in plaketi Ayşegül-Taner Mert çifti tarafından verildi.  Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı’nın eşi Fatma Katırcı ile TOFD Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe’ye de dernek yönetimi tarafından günün anısına çiçek takdim edildi.

Mehmet Uzun: Annelerimizin gücünü hep yanımızda hissettik

Beykoz Artvinliler Dernek Başkanı Mehmet Uzun yapmış olduğu açılış konuşmasında; “Mertebelerin en yükseği olarak bilinen cennetin ayakları altında olduğu ifade edilen annelerimizin bu güzel gününe hoş geldiniz. Değerli annelerimiz bizler sizlerin gücünü hep yanımızda hissettik. Sizlerle birlikte bir çok projelere imza attık. Bizler bu çalışmaları yaparken Artvin’in marka değerinin arttırmak, kültürümüzü yaşatarak gelecek nesillere aktarmak istiyoruz.” diyerek desteklerinden dolayı Artvinli İş Adamı İsmet Acar ve Mubin Çakmak’a teşekkür etti.

Mubin Çakmak; Ayda en az bir kez anneler günü kutlanmalı

Mehmet Uzun’un konuşmasının ardından Anneler Günü etkinliğinin yapılmasında katkısı olan Bes Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak’a söz verildi. Tüm annelerin ve anne adaylarının gününü kutlayan Çakmak, yılda bir defa değil her gün anneler günü olması gerektiğini vurguladı. Anneler gününün tarihçesini de anlatan Çakmak sözlerinin sonunda dernek yönetimine teklifte bulunarak Beykoz’da ayda en az bir kez anneler günü etkinliği yapılması gerektiğini ve her türlü desteği vereceğini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından kahvaltı, akordiyon ve tulum eşliğinde Beykoz Artvinliler Derneği Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile sona erdi.

YORUMLAR...