Reklam
Reklam
Beykoz’da sevgi her engeli aşıyor

Beykoz’da sevgi her engeli aşıyor

Engelliler Haftası kapsamında Beykoz’da “Sevgi Her Engeli Aşar” etkinliği düzenlendi.

Beykoz Belediyesi, Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi işbirliğiyle, Engelliler Haftası kapsamında  “Sevgi Her Engeli Aşar” etkinliği düzenlendi.

Engelliler Haftası dolayısıyla Paşabahçe Stadı’nda yapılan etkinliğe Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, İlçe Sağlık Müdürü Çiğdem Gökçe, TOFD Başkanı Saniye Efe, STK Temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler, öğretmenler ve ilçe sakinleri katıldı.

Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi öncülüğünde düzenlenen etkinlikte, okul öğrencilerinin yanı sıra ilçedeki diğer özel alt sınıf öğrencileri ve iş okulu öğrencileri hazırladıkları etkinlikleri ve yıl boyunca yaptıkları çalışmaları sergiledi.

Ağır ve orta derece zihinsel engelli, otizm tanılı 101 öğrencinin eğitim gördüğü okulda “Sevgi Her Engeli Aşar” sloganıyla çalışmalarına devam eden öğrenciler, öğretmenlerinin desteğiyle, bando step dansı palyaço, bahçecilik showları, tiyatro gösterileri yaptı. İstanbul Profesyonel Aşçılar Derneği ve Ayetullah Keser Özel Eğitim Uygulama ve İş Eğitim Merkezi Yiyecek İçecek hizmetleri öğrencileri ortak çalışmalarını sergiledi.

Necla Çağlayan: “Cefakâr Öğretmenlerimizin Hakkı Ödenmez”

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan: “Engelli çocuklarımız ve aileleriyle bir arada olduğumuz etkinlikte, hep birlikte eğleniyoruz.  Bu özel çocukları yalnız bırakmayarak kaynaşmasını sağlayan öğretmenlerimizin hakkı ödenmez. Çocuklarımıza acımak yerine yol gösterelim. Bugüne kadar bizlerle ilgilenen sorunlarımıza anında çözümler bulmaya çalışan Beykoz Belediyesi’ne teşekkür ediyorum ’’dedi.

Öğrencilerin el sanatları sergisinin yer aldığı programda, aşçılık kursuna katılanlara da sertifikaları dağıtıldı.

YORUMLAR...