Reklam
Musiki konserinde bahar güneşi doğdu

Musiki konserinde bahar güneşi doğdu

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu Şef Nevin Çalışkan yönetiminde 2016 Bahar Konseri’ni icra etti.

Beykoz Belediyesi Musiki Topluluğu Şef Nevin Çalışkan yönetiminde icra ettiği 2016 Bahar Konseri Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti.

Beykozluların yoğun katılımıyla gerçekleşen konserde Kürdili Hicazkâr eserlerle Nostaljik Pop’tan seçme şarkılar ve türküler hep birlikte seslendirildi. 

Programa Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kosova Prizren dernek yöneticileri, Üsküdar Musiki Topluluğu koro sanatçıları, muhtarlar, STK temsilcileri ve Beykozlu sanatseverler katıldı.

Sunuculuğunu Dr. Ömer Önder’in yaptığı, Kürdilihicazkar Şarkılar, Nostaljik Pop Şarkılar ve Türk Halk Müziği bölümlerinden oluşan gecede koristler tarafından kürdi, hicaz, uşşak makamlarından örnekler, beraber ve solo olarak seslendirildi. Saz semaisi ve enstrümantal müziklerin de yer aldığı programda solistlerin seslendirdiği şarkılar ve türkülere konuklar da eşlik etti.

Bir Kendi Gibi Zalimi Sevmiş, Geçmesin Günümüz Sevgilim Yasla, Öyle Dudak Büküp Hor Gözle Bakma, Safalar Getirdiniz gibi sanat müziğinin ölümsüz şarkılarıyla, Karanfil Suyu Neyler, Seyreyle Güzel Kudret-i Mevla Neyler, Erenler Cemine Gireyim Dersen, Sevda Olmasaydı, Dane Dane Benleri Var, Nar Ağacı, Kahveyi Kavururlar gibi Türk Halk Müziği ezgilerinin yer aldığı türkülere sanatseverler eşlik etti.

Türk Müziği’nde derin izler bırakan merhum sanatçılar Barış Manço ve Kayahan rahmetle yadedilerek, eserleri solistlerce seslendirildi.

YORUMLAR...