Reklam
Reklam
Beykozlu Giresunluları diğer derneklerden farklı görüyoruz!

Beykozlu Giresunluları diğer derneklerden farklı görüyoruz!

Beykozlu Giresunlular Derneğini Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i makamında ziyaret etti.

Beykozlu Giresunlular Derneği yönetim kurulu Ali Bilir başkanlığında, Hayrullah Usta, Salim Öztürk, Hakkı Emanet, Gökhan Taneri Vural, Hasan Karakaya, Hüseyin Kuruderi, Ahmet Okumuş ve meclis üyemiz Sinan Çıtlak’ın katılımıyla, kamu kuruluşlarına yapılacak ziyaretler kapsamında Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’i ziyaret etti..

Beykoz Belediye Başkanlığının başkanlık makamında gerçekleştirilen ziyarette Dernek Başkanı Ali Bilir yaptığı konuşmada “Yeni seçilen yönetimimizi sizlerle tanıştırmak, yapabileceğimiz projeler hakkında fikir alışverişinde bulunmak amacıyla bu ziyareti gerçekleştiriyoruz.” dedi.

“Beykozlu Giresunlular Derneğini diğer derneklerden farklı görüyoruz. Derneğin yaptığı etkinlikler ile çıtasını çok yükselttiğini görüyoruz. Bu nedenle de Beykozlu Giresunlular Derneği Beykoz’da öncü dernek olmalı. Yeni yönetiminizin hayırlı olmasını diliyorum.” diyen Yücel Çelikbilek, “Güçlü bir yönetim kurulu oluşturdunuz, yönetim dönemindeki ne gibi projeleriniz olacak?” diye sordu.

Ali Bilir, “Yeni yönetim kurulumuzla birlikte yeni bir yapılanma içindeyiz. Kısa sürede bu yapılanmayı tamamlayıp yeni projelerle insanımızın karşısına geçeceğiz. Biliyorsunuz yeni seçildiğimizin ertesi gün çalışmaya başladık. 22 Mayıs’ta Giresun Gecesi, 5 Haziran’da Kaymakdonduran ve 6 Haziranda 30 gün süreyle devam edecek olan İftar Çadırımız var. Bu yoğun süreci atlattıktan sonra şu anda tartışma aşamasında olduğumuz projelerimizi hayata geçirmeye çalışacağız ve tabiki bu etkinliklerin takdirini yine Beykoz’da yaşayan Giresunlulara ve hemşehrilerimize bırakacağız.” dedi.

Bilir, “Beykoz Belediyesi yöre dernekleri için Yöre Konakları ve Kültür Evleri projesi başlatmalıdır. Beykoz’daki nüfus yoğunluğuna göre, Giresun Kültür Evi, Kastamonu Kültür Evi, Ordu Kültür Evi gibi diğer il derneklerini de kapsayacak bir kültür evi projelerinin gerçekleştirilmesi Beykoz’a değer katacaktır. Dernekler buralarda gelenekleri, göreneklerini ve kültürlerini yaşatırken yaşadığımız toplumu da zenginleştireceklerdir.” dedi.

Yücel Çelikbilek “Çok güzel bir projeden bahsettiniz. Ancak bu projeyi Beykoz’da hayata geçirme konusunda sıkıntılarımız var. Öncelikle böyle bir projeyi hataya geçirmek için arsa problemini aşmamız lazım.” dedi.

Ali Bilir “Projenin zor olduğunun elbette farkındayız, ancak çözülemeyecek bir problemde değil.” dedi.

Toplantı Beykoz’un sorunları ve Beykoz’daki Giresunluların sorunları üzerine yapılan görüş alışverişinin ardından sona erdi.

YORUMLAR...