Reklam
Reklam
Adnan Çeliker

Beykoz’da Ahde Vefa

Bizler ahde vefası olan bir milletiz. Bize bir gelene biz on gideriz…

Giden insanların arkalarından en ufak bir güzel hareketini görürsek iyi yad ederiz. Bu bizim inancımızla da bağdaşır.

Hep söylediğim birşey vardı. “Niye sağlığında değer vermiyoruz da gidince değer veriyoruz

Gecen hafta Çavuşbaşı Muhammed Hanefi Dilmaç spor tesislerinin açılısına katıldım. Tesis çok güzel ilerleyen zamanda daha da güzel olacak çünkü kervan yolda dizilir diye bir söz varya kervan yola çıkmış bundan sonra dizilmesi kolay 

Fakat benim hoşuma giden bu tesisin güzelliğinin yanında ismi. Belki dersiniz ki ne alaka fakat ne alaka değil. Hanefi Başkan Çavuşbaşı’na bir dönem belediye başkanı olarak görev yaptı, daha sonra belde belediyeciliği bitti. Beykoz Belediyesi’ne katildi iki dönemdir de Beykoz Belediyesi’nde Başkan Yardımcılığı görevini yapıyor ve Beykoz halkına hizmet veriyor. 

Bu spor tesisinin temelinde ve yapımında da ciddi bir emeği var. Bu emek yaşarken kendisi ordayken isminin buraya verilmesi çok güzel bir hareket. Bu insana haz verir şevk verir ve çalışmalarını da on kat artırır. 

Bunun bütün emeği gecenler için yapılması ve yaşarken yaptıklarının mutlaka isimlendirilmesi lazım diye düşünüyorum ve Çavuşbaşı spor Kulübü Başkanı Yasar Şahin ve yönetimini bu güzel düşünceleri için kutluyor ve stadın tüm Beykoz’a hayırlı olmasını diliyorum.

Ahde vefa demişken Sayın Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’na da bu güne kadar yaptığı hizmet için teşekkür ediyor, güzel bir duruş ve veda konuşmasıyla gönüllerdeki sevgi saygısını çoğalttığı içinde ayrı sevgi ve saygı sunmadan geçemiyorum 

Fakat asıl muhalefet sayın başbakanımızı ne kadar çok seviyormuş onu öğrendik bu vesileyle. Madem bu kadar çok seviyordunuz ve takdir ediyordunuz Sayın Davutoğlu görevdeyken neden bunları zikretmediniz.

Yok, niyet gene fesatçılık çıkarmak fakat halen anlamadılar AK Parti’de bunlar geçmez. 

Sayın başbakan ne dedi “benim üstümden polemik yapan ve nifak sokan Ak Parti’den bir kişi dahi kopsa karşısında beni bulur” dedi. O zaman muhatap sayın Davutoğlu ve sizin halen söyleyecek sözünüz mü var son sözü sayın Başbakan söyledi. 

Fazla konuşmaya hacet yok Ak Parti kişilerin değil bir fikrin ve davanın partisi. Kişiler gider dava devam eder.  “AK Parti’den bir kişi kopsa karşısında beni bulur” dedi 

Eee o zaman kimin ne konuşma hakki var makam sahibi söz sahibi makamı adam gibi taşıdı adam gibi bıraktı adam olarak söylenecek son sözü söyledi.

Bu güne kadar önümüzdeydim simdi içinizdeyim AK Parti’nin neferiyim....

Kalın sağlıcakla

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...