Reklam
Reklam
Mehmet Abay Özel Kalem Müdürleri’ne stres attırdı

Mehmet Abay Özel Kalem Müdürleri’ne stres attırdı

Başkanlığını Beykoz Belediyesi eski Özel Kalem Müdürü Mehmet Abay’ın yürüttüğü Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platformu Sakarya’da stres attı. 

Özel Kalem Müdürleri Platformu  (ÖKMP) tarafından düzenli olarak yapılan eğitim, bilgi birikim paylaşımı ve kaynaşma programı Sakarya Büyükşehir Belediyesi  ev sahipliğinde Sakarya’da gerçekleştirildi. 

Ramada Otel’de yapılan toplantıya yedi bölge 81 İl Belediye Özel Kalem Müdürü, İBB iştirakleri yönetici asistanları ve Uludağ Üniversitesi yönetici asistanlığı bölümü öğrencilerinin katıldı.

Program gerçekleştirilen kahvaltı sonrasında Sakarya Büyük Şehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sinan Cengiz’in kısa bir selamlama konuşması ile başladı. Sinan Cengiz konuşmasında; “Sakarya 72 milletin bir arada yaşadığı, huzur ve kardeşlik şehridir. Sizleri Sakarya’da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeki Toçoğlu’nun da selamlarını sizlere iletmek istiyorum” dedi.

Mehmet Abay: Neydi bizi bir araya getiren?

Ardında Türkiye Özel Kalem Müdürleri Platform Başkanı Mehmet Abay bir konuşma yaptı. Abay konuşmasında; “Beraberliğimiz 2007 yılında  İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinin özel kalemleri arasında tanışma ve kaynaşma amacıyla başladı. Çok kısa sürede önce İstanbul ilçe özel kalemlerini ve ardından büyük bir heyecanla Türkiye geneline yayıldı. O günden bu yana belirli aralıklarla düzenli bir şekilde toplana geldik. Peki neydi bizi bir araya getiren; Elbette çok sebebimiz var.  Bu doğrultuda amacımız eğitim, seminer ve panellerle üyelerimizin mesleki gelişmelerine katkı sunmak, zorluklarını bir nebze olsun kolaylaştırmak ve özel kalemler arasında siyasi fark gözetmeksizin dayanışma ve yardımlaşmayı sağlamak. Bizden sonraki kuşaklara yaptığımız işle ilgili yol ve yöntemleri yazılı eserlerle bırakmak. Ve tabi asıl var olma sebebimiz sizlere yalnız olmadığınızı  hissettirmek. Bu keyifli programda Sakarya’da buluşmamıza vesile olan Sakarya Büyük Şehir Belediyesi Özel Kalem Müdürü Sayın Sinan Cengiz kardeşime ve ekibine şükranlarımı sunuyorum. Sakarya Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Zeki Toçoğlu’na ve ekibine göstermiş olduğu ilgiden dolayı şahsım, yönetimim ve sizlerin adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Kahvaltı sonrasında Oğuz Saygın hoca tarafından ‘’stresle baş edebilmenin yolları’’ konulu bir seminer gerçekleştirildi.  

Seminer sonrası Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen yatırımlar yerinde inceledi. Ofis sanat merkezi, Sakarya sanat galerisi, Ziya Taşkent Konser Salonu gibi kültür yatırımları ülke genelinden gelen misafirlerden tam not aldı. Tarihi çark gibi şehrin simge yapılarının da incelendiği programların sonunda Kırkpınar’da değerlendirmeler yapıldı.

Akşam yemeğinin ardından program sona erdi.

YORUMLAR...