Reklam
Reklam
Beykoz’un 2015 yılı EN’leri ödüllerini aldı

Beykoz’un 2015 yılı EN’leri ödüllerini aldı

Beykoz Güncel Haber okuyucuları tarafından belirlenen “Beykoz’un 2015 yılı EN’leri” ödüllerini aldı.

Beykoz halkının beğenilerini ortaya koymak ve halkın nabzını tutmak amacıyla 07 Mart ­ 22 Nisan 2016 tarihleri arasında oylanan “Beykoz’un EN’leri 2015” ödülleri ünlü komedyen Yavuz Seçkin’in sunumuyla sahiplerine takdim edildi. Gazetemizin internet üzerinden gerçekleştirdiği “Beykoz EN’lerini Seçiyor- 2015” oylamasına katılan okuyucularımız, Beykoz’un 7 kategorideki EN’lerini belirledi.

Anadolu Hisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde düzenlenen ve Mavi Karadeniz TV’den de naklen yayınlanan davete, Beykoz sivil ve idari erkânı yoğun bir katılım gösterdi. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve FİFA Kokartlı Hakem Hüseyin Göçek’in hazır bulunduğu misafirler arasında; AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP İlçe Başkanı Oğuzhan Karaman, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Kaçmaz, Belediye Başkan Yardımcıları;  Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk, Mahmut Gülbasar, Beykozlu iş adamları; Vahit Paksoy, Mubin Çakmak, Burhan Güzelçik ile Beykoz Belediyesi meclis üyeleri, muhtarlar, STK başkanları, amatör spor kulüpleri başkan ve yöneticileri, okul müdür ve yöneticileri, partilerin yönetim kurulu üyeleri ve davetliler vardı.

Fatih Yılmaz: Beykoz gündemine değer katmaya devam ediyoruz

Ünlü Komedyen Yavuz Seçkin’in esprileri ile başlayan gece, Beykoz Güncel Haber köşe yazarlarının sahneye davet edilmesinin ardından İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz’ın açılış konuşması ile başladı.

Fatih Yılmaz, Beykoz Güncel Haber’in, “Beykoz’un Enleri- 2015” etkinliğini düzenlemekteki amaçları ile ilgili olarak şunları söyledi: “ En büyük amacımız, Beykoz’daki sinerjiyi daha iyi noktalara taşımak; Beykoz’daki yöneticiler ile halkı bir araya getirmek, bunu yaparken de bir yarış içerisinde olmak. Buradaki amacımız; birilerini yarıştırmak; birileri çok başarılı, diğerleri çok başarısız iddiası değildir. Tek amacımız, buradaki atmosferi yakalayabilmekti. Yani, Beykoz’a hizmet eden herkesi; yöneticisi, siyaset adamı, meclis üyesi, muhtarları ile hep bir bütün içerisinde bu çatı altında toplamamız, bunun en başarılı yönüdür.”

Aylık 90 bin tıklanma oranına ulaştık

“Beykoz Güncel 6 yıl önce başladığı yolculuğuna her gün yeni bir adım daha ekleyerek devam ediyor. Gazetemizi kurduğumuz günden bu yana objektif habercilik, güvenilirlik ve ilkeli yayın anlayışını kendimize düstur edindik. Bunun sonucunda Beykoz halkı da bizi kısa sürede benimsedi, takdir etti ve zirveye çıkardı. Son iki yıllık dönemin ocak ve şubat ayları baz alınarak yapılan analizler sonucu gazetemizin internet sitesi erişiminde rekor bir sayıya ulaşıldı. Google Analytcs verilerine göre, aylık olarak internet sitemizde farklı IP’lerden 80- 90 bin kişi aralığında bir tıklanma oranı yakalandı. 250 bin nüfusu olan Beykoz’da bir yerel gazetenin aylık 90 bin gibi bir tıklanma oranına ulaşması bize göre ciddi bir başarıdır. Bu sayısal veriler de Beykozluların habere ulaşmada Beykoz Güncel Haberi tercih ettiklerini ortaya koymaktadır.”

Beykoz’da yine bir ilki gerçekleştirdik

Beykoz Güncel “Köşe Yazarları Sofrası” adıyla başlattığımız projemiz Beykoz’da yine bir ilk olmuştur. Her ay Beykozumuzun bir değerini Beykoz Güncel Ailesi olarak misafir ederek Beykoz’a dair her meseleyi derinlemesine masaya yatırıyor ve halkın bilgilenmesini sağlıyoruz. Adeta halkın sesi olarak, toplumda merak konusu olan tüm sorulara ilk adresten yanıt alıyoruz. Biz sıradan bir yerel gazete değiliz. Her gün, “daha güzel, daha yararlı ne yapabiliriz?” sorusuyla kendini yenileyen, kadrosunu ve ufkunu genişleten bir gazeteyiz.

Mükerrer ve sahte oy kullanılması engellendi

Konuşmasının sonunda oylamanın alt yapısı hakkında da bilgi veren Yılmaz, “Oy verenlerin TC kimlik numarası aracılığıyla oylamaya katılabilmesini sağlayan teknik altyapı sayesinde, gerçek kişilerin oy kullanması sağlanmış, mükerrer ve sahte oy kullanılması da ngellenmiştir.” dedi ve sözlerini Beykoz’un En’lerini belirlemek için oy kullanan herkese ve davetlerine icabet etmiş olmalarından dolayı misafirlerine teşekkür ederek sonlandırdı.

Yavuz Seçkin salonu kahkahaya boğdu!

Gecenin sunumunu üstlenen oyuncu, komedyen, radyocu ve televizyoncu Yavuz Seçkin yaptığı çeşitli taklit ve tiplemelerle salonu kahkahalara boğdu. 

Ve kazananlar ilân edildi!

2015’in En Başarılı Okulu: Galip Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yapılan esprilerin ardından ise, sıra Beykoz’un EN’lerini ilan etmeye geldi. İlk açıklanan “En Başarılı Okul” kategorisinin sonuçları oldu. 65 okul içerisinden birinci seçilen Galip Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ödülü Albero Parke’nin Sahibi Vahit Paksoy tarafından takdim edildi.

Çağatay Varalan: Okulların olması büyük  bir farkındalık

Ödülünü alan Okul Müdürü Çağatay Varalan, duygu ve düşüncelerini şu sözler ile ifade etti. “Öncelikle bu ödülü Beykoz’daki tüm okullar adına aldığımı belirmek isterim. Bazıları on adım ileri gider ama Beykoz’da kimse on adım ileri gitmiyor. Bir adım gidiyor ama hep beraber gidiyor. 7 katagori arasında okulların olması çok büyük  bir farkındalık. Böyle bir farkındalığa öncülük ettiği için de Beykoz Güncel’e teşekkür ediyorum

2015’in En Başarılı Spor Kulübü: Beykoz 1908 A.Ş. Spor Kulübü

Açıklanan ikinci kategori spor kulüpleri sonuçları oldu. 25 spor kulübü içerisinden birinci seçilen Beykoz 1908 A.Ş. Spor Kulübü adına Başkan Zeki Aksu sahneye davet edildi. Kulüp Başkanı Zeki Aksu’ya ödülünü FİFA Kokartlı Hakem Hüseyin Göçek takdim etti.

Zeki Aksu: 17 yıl daha başkanlık yaparım

Ödülünü alan Kulüp Başkanı Zeki Aksu, yaptığı teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi. “17-18 yıldır Beykoz Spor Kulübü Başkanlığı yapıyorum. Beykoz halkından böyle bir ödül aldığım müddetçe bir 17-18 yıl daha başkanlık yaparım. Ayrıca bu ödülü hakemlerden almak da ayrı bir gurur.” diyerek büyük Beykoz taraftarına teşekkür etti.

Hüseyin Göcek: Amatör kümelerin tozunu yuttum

Zeki Aksu’ya ödülünü veren gecenin onur konuğu FİFA Kokartlı Hakem Hüseyin Göçek’de yaptığı konuşmasında “FİFA Kokartı  aldım ancak amatör kümelerin tozunu toprağını yutarak buralara geldik. Amatör kulüplerin değerini bilmek lazım. Bu tür organizasyonlar nadide amatör kulüplerimizi motive eder. Türk futboluna katkı sağlar.” diyerek Beykoz Güncel Haber’i düzenlediği bu organizasyon için tebrik etti.

2015’in En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu: Beykozlu Giresunlular Derneği

Göçek’in bol alkış alan konuşmasının ardından ise üçüncü kategori ödülünün takdimine geçildi. En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu. Ve bu kategoride, 27 sivil toplum kuruluşu arasından, Beykoz halkının oyları ile birinci seçilen Beykozlu Giresunlular Derneği Başkanı Ali Bilir alkışlar ile sahneye davet edildi. Dernek Başkanı Bilir’e ödülünü, yakında Kavacık’da açılışı yapılacak olan Faruk Güllüoğlu Kavacık Şubesi’nin sahibi Burhan Güzelçik takdim etti.

Ödülünü Fuat Kuş ile birlikte aldı

Plaketini alan Dernek Başkanı Ali Bilir, yaptığı teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Çok yeni bir dernek başkanıyım ama kurumlarda devamlılık esastır. Bende bu ödülü Beykoz’un rengine renk katan STK’lar adına almış olayım. Beykoz’un eski STK’larından biri olan Giresunlular Derneği olarak ödül almak güzel.” diyerek ödülünü kendisinden önceki dernek başkanı Fuat Kuş’u sahneye davet ederek birlikte aldı.

2015’in En Başarılı Mahalle Muhtarı: Galip Bekaroğlu

Ünlü Komedyen Yavuz Seçkin tarafından ilan edilen bir diğer kategori ise, Beykoz’un “En başarılı mahalle muhtarı” oldu. Bu kategoride birinci seçilen Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu alkışlar eşliğinde sahneye çıktı.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı tarafından ödülünü alan Muhtar Bekaroğlu yapığı konuşmada, “Bu ödüle layık gören herkese teşekkür ediyorum. Bu ödülü muhtarlar adına almış oluyorum. Vatandaşa hizmet gittiğinde ödül geliyor. Mahallemize hizmet veren tüm kamu kuruluşlara teşekkür ediyorum

Ahmet Katırcı: Beykoz’un EN’i burada

Kaymakam Ahmet Katırcı’da geceye dair duygu ve düşüncelerini şu sözler ile ifade etti.” İnsanoğlu daha çok kazanmak ve başarılı olmak için bencil olmak zorunda. Bu nedenle insanları yarıştırmakta fayda var. Burada sadece enleri seçtik ama herşeyin EN’i zaten Beykoz’da. Biz burda sadece seçim yapıyoruz ama en önemlisi halkın EN’i burda. Az önce gazetenin kadrosunu gördünüz. Her siyasi kadrodan isimler vardı. Aynı şekilde farklı görüşte isimler bu salonda bir arada oturuyor. O yüzden Beykoz’un eni burada.” diyerek organizasyona emeği geçenlere teşekkür etti.

2015’in En Başarılı Belediye Meclis Üyesi: Nevzat Oral

“En Başarılı Meclis Üyesi” kategorisinde 28 meclis üyesi içerisinden birinci seçilen isim AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Oral oldu. İmtiyaz Sahibi Fatih Yılmaz tarafından ödülü takdim edilen Oral, yaptığı konuşmada, şu ifadelere yer verdi: “ Son seçimde alınan oy sonrası meclis üyelerimiz zaten aldıkları mazbata ile Beykoz’un EN’i seçilmişlerdi. Hizmet yarışında sembolik olarak arkadaşlarımız adına bu ödülü alıyorum.   Hizmetlerimiz hız kesmeden, aksamadan Beykozumuza yeni değerler katmasını diliyorum.” dedi.

2015’in En Başarılı Belediye Başkan Yardımcısı: Hanefi Dilmaç

Beykoz’un “En Başarılı Belediye Başkan Yardımcısı” kategorisinde ilan edilen isim ise, Muhammed Hanefi Dilmaç oldu. Dilmaç’a ödülü, BES Teknoloji Yönetim Kurulu Başkanı Mubin Çakmak tarafından takdim edildi.

Hanefi Dilmaç: Her başkan yardımcısı kendi alanında başarılı

Hanefi Dilmaç, yaptığı teşekkür konuşmasında, “Bu ödülü ikinci kez alıyorum. Bir dönem Belediye Başkanlığı, iki dönemde Belediye Başkan Yardımcısı olarak halkın önüne üç kez çıktım. Bu üç dönemde de bize destek olan halkımıza teşekkür ediyorum. Bu yarışmada bizim adımıza oy kullananlara ayrıca teşekkür ediyorum.” diyerek salonda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ve Mahmut Gülbasar’ı sahneye davet ederek “Biz altı arkadaşız ve her biri kendi alanında benden fazla başarılılar ama ben daha eski siyasetçi olduğu için bu ödülü almış olabilirim.” diyerek ödülü diğer başkan yardımcıları ile birlikte aldı.

2015’in En Başarılı Siyasi Parti İlçe Başkanı: Mustafa Gürkan

Ünlü Komedyen Yavuz Seçkin tarafından ilan edilen son kategori ise Beykoz’un 2015 yılındaki “En Başarılı Siyasi Parti İlçe Başkanı” olarak, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ın adı ilân edildi.

Ödülünü Beykoz Güncel Haber Köşe Yazarları adına Adnan Çeliker’den alan Mustafa Gürkan yaptığı teşekkür konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “

Rekabetin en üst seviyede olduğu kategori sanırım ilçe başkanlığı katagorisi. Siyaset Beykoz’da zor ama keyifli bir iş. Bu ülkenin değerlerine saygı duyulduğu sürece siyaset yapan herkese saygı duymak gerekir. Dünyanın en güzel beldesinde yaşamanın ne demek olduğunu biliyorum. Bu salonda buluna herkesin Beykoz’un daha güzel bir belde olması için çalıştığına şahidim.” diyerek çizgisini bozmadan başarılı çalışmalara imza atan Beykoz Güncel ailesini tebrik ettiğini söyledi.

Beykoz Güncel Haber’in EN’ler gecesi, ödül alan isimlerin sahneye davet edilmesi ile son buldu. EN’ler gecesinin misafirleri, Yavuz Seçkin ile bolca gülerek günlük streslerini kısa süreliğine de olsa unuttukları bir tören gecesinin ardından salondan ayrıldı.

İşte, Beykoz Güncel Haber, 2015 Yılı EN’leri oylamasının sonuçları:

En Başarılı Siyasi Parti İlçe Başkanı, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan

En Başarılı Belediye Başkan Yardımcısı, Muhammed Hanefi Dilmaç

En Başarılı Belediye Meclis Üyesi, AK Parti Belediye Meclis Üyesi Nevzat Oral

En Başarılı Mahalle Muhtarı, Tokatköy Muhtarı Galip Bekaroğlu

En Başarılı Sivil Toplum Kuruluşu, Beykozlu Giresunlular Derneği

En Başarılı Spor Kulübü, Beykoz 1908 A.Ş. Spor Kulübü

En Başarılı Okul, Galip Öztürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

YORUMLAR...