Reklam
Reklam
Beykoz’da Suriyeli çocukların yüreklerine dokunuldu

Beykoz’da Suriyeli çocukların yüreklerine dokunuldu

Beykoz İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü, Tokatköy’de bulunan Gönül Köprüsü Geçici Eğitim Merkezi’nde kalan Suriyeli çocukların yüreklerine dokundu.

Beykoz Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü, “yüreğimizin dokunmadığı çocuk kalsın istemiyoruz” düşüncesiyle Tokatköy’de bulunan Gönül Köprüsü Geçici Eğitim Merkezi’nde kalan 100’ü aşkın Suriyeli çocuğun yüreklerine dokundu.

Suriyeli çocukların, gözlerindeki hüznün yerini sevinç, kalplerindeki acının yerini mutluluk alsın isteyen Beykoz Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürlüğü, ACARLOFT’ta düzenlediği sportif aktiviteler ve eğlenceli oyunlar düzenledi.

Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesi’nin katkılarıyla Beykoz İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük ve İlçe Sağlık Müdiresi Çiğdem Gökçe’nin katılımlarıyla gerçekleşen etkinlikte çocuklar dilediği sportif aktiviteleri ve eğlenceli oyunları doyasıya oynarken, yemek organizasyonunda yapılan sohbetler yürekleri ısıttı.

Dünyadaki her çocuk, ışığının sönmemesi gereken bir mumdur! ’

Beykoz’da yaşayan Suriyeli 100’ü aşkın çocuğun sevinci paylaşan Beykoz Gençlik Hizmetleri ve İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük yaptığı açıklamada “Savaş ne denli kötüdür ve savaşın çocukları nasıl bir psikolojidedir naklen izliyoruz. Beykozumuz sınırları içerisindeki herkese ayrımsız el uzatıyoruz. İnanıyorum ki bizler gibi onlar için de unutulmaz bir gündü. Projemize destek veren Beykoz Kaymakamımız Ahmet Katırcı, Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e saygılarımı sunuyorum. Bizleri bu özel ve anlamlı günde yalnız bırakmayan; Beykoz İlçe Sağlık Müdiresi Çiğdem Gökçe’ye, Gönül Köprüsü Okulu Kurucusu Bekir Özcan ve Okul Müdürü Suriyeli Abdülaziz Mahmut’a, protokol üyeleriyle birlikte çocukları kucaklayan Adem Sefer’e  ve  ACARLOFT  Müdürü Safiye hanıma teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR...