Reklam
Reklam
Amerika’da evlendi, Beykoz’da müslüman oldu

Amerika’da evlendi, Beykoz’da müslüman oldu

Türkiye’de tanıştığı Gökmen Adik ile Amerika’da evlenen Valerie , Beykoz Müftülüğüne başvurarak müslüman oldu.

Türkiye’de tanıştığı Türk genci Gökmen Adik ile Amerika’da evlenen Valerie (34) , Ramazan ayı için ülkemizde bulunduğu sırada İslam dinini seçerek İhtida etti. Genç çift, Beykoz Müftülüğüne başvurarak şahitler huzurunda kelime-i şehadet getirerek müslüman oldu.

Buse Elif ismini alan genç kadın yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şu an çok huzurluyum. Uzun zamandan beri İslam dinini araştırıyorum. Özellikle ülkenizde iken okuna ezanlar beni çok etkiledi. Eşimin merhameti ve sıcak kanlılığı, ekmeğe saygısı ve mezarlıktan geçerken müzik sesini kısması ve diğer tutum ve davranışlarından etkilendim. Eşimin ülkesinde Müslüman olmak ve dini nikahımı burada kıydırmak istedim. İnşaallah en yakın zamanda hacca gitmek istiyorum.” dedi.

Çiçeği burnunda müslüman Buse Elif’in eşi Gökmen Adik yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bizi şefkat ve merhamet buluşturdu. Amerika’da Montan’a eyaletinde yaşıyorum. Burada yaşayan insanların merhametsiz olduğunu görüyorum. Eşim gerçekten çok merhametli ve insani değerleri gelişmiş bir insan olması bizi hem bir çift ve hem de bir Müslüman olarak buluşturdu. Ben de çok mutluyum.” dedi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş genç çifte, Kur’an-ı Kerim ve İngilizce İslam’ın anlatıldığı kitap hediye etti.

YORUMLAR...