Reklam
Mustafa Babuz

Közün üzerindeki külü üflediler

Sevgili Beykozlu Dostlarım…

Sürekli Hisarımızla ilgili yazılarımla sizlerle birlikte iken, bu ayki yazımda daha önceden hisarımıza bağlı olup, sonradan mahalle statüsü kazanan, ismi gibi yeni olan Yenimahalle’mizden bahsedeceğim.

Yaklaşık 20-25 yıldır Beykozumuzun çeşitli sosyal alanlarında  STK’ların faaliyetlerini, çalışmalarını, organizasyonlarını, etkinliklerini ve hatta kongrelerini yakından takip etmekteyim. Geçtiğimiz hafta Yenimahalle’deki samimi dostlarla sıkı ve dostça münasebetimizden ötürü spor kulüplerinin kongresine Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği Başkanı olarak katıldım. Komşu semtimizdeki dostlarımızın teveccühü ile bu önemli kongrede Divan Başkanlığı yaptım. Benim için ilk Divan Başkanlığı ve onur duyduğum bir görevdi. Hisarımızda derneğimizde Yönetim kurulu üyem olan ,eski dostum, bölgesini seven ve iyi çalışmalarla semt halkının gönlünü fetheden, Yenimahalle’nin gülen yüzü olarak bilinen yakinen tanıdığımız sevgili dostum Recayi ÇELİK mahallesinde taraflı tarafsız her kesimin desteğini alarak, başlık yazımda belirttiğim gibi, üzeri küllenmiş Küçüksu-Yenimahalle Spor Kulübü’nün yeni başkanı seçildi. Sevgili Recayi Başkanın yönetim kurulu ve mahalle arkadaşları desteği ile birlikte olumlu çalışmalar yaparak spor cevheri olan Küçüksu-Yenimahalle Spor Kulübü’nün üzerindeki külleri kaldırıp, başarılı sportif faaliyet ve çalışmalara imza atacaklarına inancım tamdır.

Nüfusunun yarısı gençlerden oluşan bir mahallenin spor kulübünün randımanlı çalışmalar yapabileceği, gençleri bir arada toplayabileceği, onları sokak aralarındaki olumsuz alışkanlıklardan uzak tutacak bir spor alanının olmayışı büyük eksikliktir. 

İlçemizdeki değerli büyüklerimiz başta Kaymakamımız Sayın Ahmet KATIRCI ve Belediye Başkanımız Sayın Yücel ÇELİKBLEK’in buradaki ciddi eksikliği kapatabileceklerine inancım ve güvencim tamdır.

Çünkü şunu gördüm ki Yenimahalle’nin inanarak çoğunluğunun seçtiği Recayi Başkan ve cefakar arkadaşlarının tek amacı Beykozumuza yakışır bir sportif alana sahip olup, eskiden olduğu gibi gençlerin geleceklerine olumlu yön vermek ve topluma faydalı bireyler yetiştirmektir. Bu duygu ve düşünceler ile zor bir görev üstlenen topluma örnek bir ekip oluşturan başkan ve yönetim kurulu dostlarımıza başarı ile hayırlı çalışmalar dilerim. 

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...