Reklam
Reklam
AK Parti Beykoz ailesi iftarda buluştu

AK Parti Beykoz ailesi iftarda buluştu

AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı düzenlediği geleneksel ramazan iftarında teşkilat mensuplarını bir araya getirdi.

Beykoz İlçe Başkanlığı tarafından İBB Beykoz Koru Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeği AK Parti Beykoz ailesini bir araya getirdi. Yoğun ilginin olduğu iftar yemeği öncesinde Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan konuklarını kapıda karşılarken, Milletvekili Azmi Ekinci’de masaları tek tek gezerek misafirlere yakın ilgi gösterdi. 

Partililer tarafından büyük ilgi gösterilen iftara; İstanbul Milletvekili Azmi Ekinci, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Sakız, Ömer Kundu, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Kadın Kolları Başkanı Gaye Zayıf, Gençlik Kolları Başkan Vekili Oğuzkağan Kaya ile ilçe yöneticileri ve kademe mahalle teşkilatları katıldı.

Gecenin sunumunu yapan Tanıtım ve Medya Birim Başkanı Zafer Aslan’ın “Sofralar bir başka lezzetlenecek, iftar için hoca sesleri beklenecek, oruç tutmaya yenileri eklenecek, hoşgeldin onbir ayların sultanı” sözleri ile başlayan programın açılış konuşmasını AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Mustafa Gürkan gerçekleştirdi.

Mustafa Gürkan: Hükümet askeri ve polisi ile kol kola

Böyle bir ülke ve beldede müslüman olarak doğduğu için rabbine hamdederek sözlerine başlayan İlçe Başkanı Mustafa Gürkan, şehitlerimize rahmet, hastanede tedavi gören gazilerimize acil şifalar ailelerine de sabırlar diledi. Gürkan konuşmasını şöyle devam etti;  “AK Parti ailesinin büyük bir bölümü bu akşam burada. Burada oturan herkesin bir ev adresi vardır. Bizim millet olarak da adresimiz bin yıldır Anadolu toprakları. Ve bu toprakların merkezi de İstanbul. Bu topraklarda bugüne kadar çok büyük bedeller ödedik. Ama hamdolsun bu toprakların kıymetini bilen bir milletiz. Yaklaşık son bir yıldır yaşadığımız sıkıntılar ülkemizin her yerini kuşatmış durumda. Hamdolsun ki bu ülke belki ilk defa askeri polisi, bürokratı ve hükümeti ile kol kola ve el ele. İnanıyoruz ki bu sıkıntıları atlatacağız ve güzel günlere kavuşacağız.”

Gürkan konuşmasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şehit aileleri iftarında yaptığı “Bugün bu ülke için canını verenler bizim çok daha rahat iftar yapmamız içindir. Minarelerden ezan sesinin düşmemesi için canlarını verdiler. Onlara şükran borçluyuz. Geride kalan bizler de ecdadımızdan aldığımız bu emanetin varlığını sürdüreceğiz” sözleriyle tamamladı.

Hasan Sakız: Türkiye’yi kıskaca almak için mücadele edenler var

Gürkan’ın ardından Beykoz’dan sorumlu İl Yönetim Kurulu Üyesi Hasan Sakız kürsüye davet edildi. Sakız, İl Başkanı Selim Temurci’nin selamlarını ileterek başladığı konuşmasında şunları söyledi; “Son günlerde ülkemizin birçok noktasında farklı gurupların bir araya gelmesi ile Türkiye’yi adeta kıskaç içine almak için mücadele edenler var. Bir tarafta da vatanını canı pahasına savaşan kardeşlerimiz var.” diyerek bu süreçte ahirete intikal etmiş bütün şehitlerimizi rahmetle andı.

Yücel Çelikbilek: Yaşadığımız bu topraklar fetih ile müjdelenmiş yerlerdir

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelik, Ramazan ayı geldiğinde dünyanın her tarafında akmaya başlayan müslüman kanına değinerek başladığı konuşmasını şöyle sürdürdü. “Dünün cılız Türkiye’si artık yok. Çok daha farklı bir Türkiye’yi hazmedemeyenler olacak. Onlar olduğu sürece bizde teyakkuz halinde olmak zorundayız. Atalarımızın dediği gibi su uyur düşman uyumaz. Yaşadığımız bu topraklar fetih ile müjdelenmiş yerlerdir. Peygamberimizin güzel ağzında çıkan ayaklarınızı bastığınız bu toprakları sıradan bir yer gibi düşünmeyin. O yüzden bu ülkede yaşamanın değerini bilmek lazım. “ diyerek sözlerini tamamladı.

Azmi Ekinci: Ramazan çağdaş haçlıların kahrolmasına vesile olsun

“Başı rahmet, ortası mağfiret ve sonu azaptan kurtuluş olan ramazan ayınız mübarek olsun.” diyerek sözlerine başlayan Ekinci “ Ramazan ayı yeryüzünde fesat çıkaran, canlıları öldüren, karayı, havayı, denizi kirleten ve bugün İslam topraklarında kardeşi kardeşe vurduran çağdaş haçlıların, recmedilmiş şeytanların kahrolmasına vesile olsun” dedi. Azmi Ekinci sözlerini “AK Parti’nin özellikle İstanbul’da son 7 yılda başlattığı sokak iftarları geleneği yaygınlaşarak devam ediyor.“ diyerek tamamladı.

YORUMLAR...