Reklam
Acun Medya’nın Beykoz’da arazi gaspı iddiası!

Acun Medya’nın Beykoz’da arazi gaspı iddiası!

TV 8’in sahibi Acun Ilıcalı’nın Ütopya adlı program için Beykoz Cumhuriyet Köy’de kiraladığı arsayı hala boşaltmadığını iddia edildi.

Program için Beykoz’da Cumhuriyet Köy’de bir arsa kiralayan ve program için gerekli yapıları kuran yapım şirketi yarışma bitmesine rağmen arsa sahibiyle yaptıkları anlaşmanın yükümlülüklerini yerine getirmediği iddia edildi. Acun Medya’nın Ütopya programı için köylülerden kiraladığı arsayı yarışma bitmesine rağmen hala boşaltmadığını iddia eden Zekeriya Esgin, arsasını kullanamadığını söyleyerek sorumlular hakkında dava açmaya hazırlanıyor.

MAĞDURİYET 10 AYDIR SÜRÜYOR

Acun Ilıcalı’nın yapımcısı olduğu Ütopya isimli yarışma programı 29 Ekim 2014 tarihinde yayınlanmaya başlandı. 15 yarışmacının hayvancılık ve tarımla uğraşarak para kazanmaya çalıştığı yarışma programı 20 Eylül 2015’de sona erdi. Aydınlık’tan Irmak Mete’nin haberine göre, Acun Medya prodüksiyon şirketi program öncesinde yarışmacıların yaşayacağı çiftlik alanı için Beykoz Cumhuriyet Köyü’nde yer buldu ve mülk sahibi köylülerle sözleşme imzalayarak alanı kiraladı.

Ancak yarışma bittikten sonra yetkililer sözleşmede alanı aldıkları biçimde bırakmaya söz vermesine rağmen sözleşme şartlarına uyulmadı. Üzerinden 10 ay geçmesine rağmen, elektrik tesisatı, beton zeminler, prefabrik evler, bekçi kulübesi ve çitler kaldı. Şirkete bağlı bekçiler de alanda beklemeyi sürdürüyor ancak mal sahibine ödeme yapılmıyor. Konuyla ilgili mağduriyet yaşayan Zekeriya Esgin ilk sene ücretini peşin aldığını söylerken yarışma sonrasındaki süreçte kendisine ödeme yapılmadığını söylüyor.

Esgin’in avukatı Uğur Erol da, yaşanan mağduriyetle ilgili hukuki süreç başlatacaklarını bildirirken, alanda hala şirketin çalışanları ve eşyaları olduğunu belirtiyor ve “Elektirik ve su faturaları da şirketin üzerine düzenli olarak fatura ödüyorlar, bu da alanın hala onlar tarafından kullanıldığı yönünde bir delil” diyor.

ACUN MEDYA YALANLADI

Acun Medya Ütopya programı için Beykoz’da Cumhuriyet Köyü’nde kiralanan arsa ile ilgili gündemde. Aydınlık gazetesine konuşan arsa sahibi şirketin anlaşmalarının yükümlülüklerini yerine getirmediğini iddia etmişti. Acun Medya yetkilileri ise olayı yalanlayarak, ”Bu bir karalama kampanyasıdır. Böyle bir mağduriyet kesinlikle olmadı. Konuyla ilgili kendilerine açıklama yaptık ama kullanmamışlar” diye konuştular.

YORUMLAR...