Reklam
Reklam
Beykoz Belediyesi ve Yöre Dernekleri Ramazan’da da elele

Beykoz Belediyesi ve Yöre Dernekleri Ramazan’da da elele

Beykoz Belediyesi, ilçe sakinlerine Sokak, Meydan ve Gönül Sofrası iftarları kurarken, ilçedeki yöre derneklerinin iftarlarına da destek oluyor.


Şubat ayından Haziran ayına kadar ilçedeki yöre dernekleriyle ‘Yöresel Geceler’ programını düzenleyen Beykoz Belediyesi, Ramazan ayı boyunca Yöre Dernekleri ile birlikte Kavacık’ta kurulan dev çadırda iftar veriyor.

Kavacık’ta bulunan Çubuklu-Hıdiv Kasrı Kavşağı’nda dev bir çadır kuran Beykoz Belediyesi, burada her akşam bir derneğin iftar yemeğine ev sahipliğini yapıyor. Bayburtlular Derneği’yle başlayan ilk iftar programı, 17 yöre derneğinin organizasyonuyla devam ediyor.

Her akşam 500 kişilik dernek iftarlarında Kuran-ı Kerim okunması ve iftar duasının ardından hep birlikte oruçlar açılıyor. Programlarda ayrıca canlı performansla ilahi söylenerek mistik ezgiler de icra ediliyor.

Kendilerine her zaman olduğu gibi Ramazan Ayı’nda da destek veren Beykoz Belediyesi’ne teşekkür eden dernek yöneticileri, aynı sofrada hem hemşerilerini hem de vatandaşları ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, bu sofraların her daim bereketinin artmasını dilediler.

Merkezi bir yerde konumlanan iftar çadırında sadece dernek üyeleri değil, işinden çıkan ve trafik yoğunluğundan evlerine yetişemeyen vatandaşlar da iftar yapabiliyor. 

YORUMLAR...