Reklam
Beykoz Belediyesi bu yılda kardeş şehir Prizren’de

Beykoz Belediyesi bu yılda kardeş şehir Prizren’de

Beykoz Belediyesi, kardeş şehir Prizren’de ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardımda bulunarak Kosovalı Türkleri iftar sofrasında buluşturdu. 

Beykoz Belediyesi, kardeş şehir olan Prizren Belediyesi, Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP), Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği ile birlikte Kosovalı Türkleri iftar sofrasında buluşturdu. 

Artık geleneksel olan Beykoz Belediyesi’nin iftarı 3. kez  Prizren’de düzenlendi. İftarda, iki kardeş belediye ve iki dost ülke kardeşlik ilişkilerinin artarak devam etmesi dilekleri ifade edildi.  KDTP Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi meclis üyeleri Nevzat Oral, Engin Yıldız, Gül Biçer ve Emine Ünlü, Beykoz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Mehmet Şeker, Kosova Prizrenliler Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker, Kosova Meclis Başkan Yardımcısı Fikrim Damka, KDTP Miletvekili Müferra Şinik, T.C. Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, Kosova TürK Temsil Heyeti Başkanı Albay Saim Bağcı ve çok sayıda davetli katıldı. 

Gece Balkan Türk Müziği Derneğinin tasavvuf müziği konseriyle başladı. Hazır bulunan yaklaşık bin davetliyi selamlayan Kosova Prizrenliler Derneği Başkanı Gülen Aksu Türker, konuşmasının başında dernek kuruluş amacının Türkiye-Kosova dostluk ilişkilerine katkıda bulunmak olduğunu söylerken 4 yıldan bu yana Prizren’in kardeş belediyesi Beykoz Belediyesi ile de bu yönde bu ve buna benzer etkinliklerle katkıda bulunulduğuna işaret etti. Beykoz Belediyesi’nden9 kişilik heyetin Kosova’da bulunduğunu belirten Türker, “Bu kardeşliğin Kosova’yı her alanda sarıp sarmalaması için çabalarımız ve çalışmalarımız devam ediyor ve edecek. Beykoz Belediyesi ile birlikte Kosova’da çok farklı faaliyetler hazırlamaktayız.” dedi. 

Kosova ve Türkiye halklarının tarihte birlikte yaşadığı dönemleri olduğuna ve iki dost ülke olarak ortak kaderi paylaştığına ”kan kardeşi” olduğuna  işaret eden Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, “Biz büyük bir medeniyetin parçasıyız. Türkiye devleti, asırlardır her şeye rağmen dimdik ayakta durmaya başaran Kosova Halkının her zaman yanında olacaktır” dedi.

Prizren’de ihtiyaç sahiplerine Beykoz desteği

Beykoz Belediyesi ekibi kardeş şehir olan Prizren’de Ramazan Bayramı öncesi ihtiyaç sahibi ailelere maddi yardımda da bulundu. Kosovalı Türklerin yoğun olarak yaşadığı Prizren’deki ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret eden Beykoz Belediyesi Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu ve beraberindeki heyeti karşılarında gören Kosovalı aileler Ramazan Bayramı öncesi yaptıkları bu yardımlardan dolayı gözyaşlarına hakim olamadılar. Daha önceden tespit edilen ailelere yapılan yardımlarda duygusal anlar yaşandı. 

YORUMLAR...