Reklam
Reklam
Kılıçdaroğlu’ndan Beykoz’un muhtarlarına mektup var

Kılıçdaroğlu’ndan Beykoz’un muhtarlarına mektup var

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Örgütü, 19 Ekim muhtarlar günü nedeniyle ilçe genelinde muhtarları ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beykoz İlçe Başkanı Mahir Taştan, ilçe yöneticileri ile birlikte 19 Ekim Muhtarlar Günü vesilesiyle Genel Başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’nun mektubunu ve hediyesini takdim etmek için muhtarları makamlarında ziyaret etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Beykoz’un 45 mahalle muhtarına iletilen mektubunda şu ifadeler yer aldı;

“Saygıdeğer Muhtarım,

Muhtarlık kurumu 19. Yüzyıldan bu yana ülkemizin idari tarihinde olduğu kadar toplumsal yaşamında da önemli bir yere sahiptir. Ne yazık ki muhtarlıklarımız ve mahalle birimlerimiz zaman içinde her gün biraz daha önemsizleştirilerek, işlevlerini yitirme noktasına gelmiş, köy yerleşimlerimiz ise var olma mücadelesine itilmiştir.

Bugüne kadar toplumdan ve muhtarımızdan gelen tüm talep ve beklentilere karşın, muhtarlık kurumuna ilişkin ihtiyaç duyulan kapsamlı bir düzenlemeye gidilmemiştir.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bir muhtarlık çalışması hazırlayıp yakın zamanda kamuoyu ile paylaştık. “Muhtarlık Sistemi ve Muhtarlarımız” adli çalışmamızda göreceksiniz ki, sizler için birçok alanda yeni ve somut iyileştirmeler öneriyoruz.

Önümüzdeki dönemde bu değişikliklerin yasalaşıp, uygulamaya konulması için başta TBMM olmak üzere her platformda yoğun bir çabanın içinde olacağımızı bilmenizi isterim.

İnanıyoruz ki; Türkiye içinde bulunduğu bugünkü karanlık siyasal tablodan Cumhuriyet değerlerini öne çıkaran bir yönetim anlayışı çıkaracaktır. Bu inançla, sizleri selamlıyor, 19 Ekim Muhtarlar Gününüz en içten dileklerimle kutluyorum. 

Saygılarımla”

YORUMLAR...