Reklam
Reklam
Beykozlu Şehit Hasan Kaya’nın ismi ölümsüzleşti

Beykozlu Şehit Hasan Kaya’nın ismi ölümsüzleşti

15 Temmuz Gecesi’nin Beykozlu Şehitlerinden Hasan Kaya’nın ismi Rüzgarlıbahçe Ortaokulu’na verildi.

15 Temmuz Gecesi’nin Beykozlu Şehitlerinden Hasan Kaya’nın ismi Rüzgarlıbahçe Ortaokulu’na verildi. Okuldaki tabela törenine Şehit Hasan Kaya’nın ve 15 Temmuz’un Beykozlu Şehitlerinin aileleri de katıldı.

Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen programla, Rüzgarlıbahçe Ortaokulu’nun ismi, Şehit Hasan Kaya Ortaokulu olarak değiştirildi.

Programa Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcıları Mahmut Gülbasar, M. Hanefi Dilmaç,  Muharrem Kaşıtoğlu, Başkan danışmanları, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, İlçe Spor Müdürü Bülent Küçük, muhtarlar, Şehit Hasan Kaya’nın ailesi, sevenleri, şehit aileleri, meclis üyeleri, STK temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Ahmet Katırcı: “Şehitlerimiz Başımızın Tacıdır”

Başkan Yücel Çelikbilek, okulun yeni adına şehidimizin adının verilmesinden dolayı gurur duyduğunu belirterek, hayırlı olmasını diledi.

Devlet olarak şehit ailelerinin her zaman yanında olduklarını belirten Kaymakam Ahmet Katırcı: “Kahraman şehitlerimizden biri olan Hasan Kaya’nın isminin okullara verilmesi dolayısıyla buradayız. Üçbuçuk aydır konuşuyoruz, biz 15 Temmuzu unutmadık, şehitlerimizin manevi haklarına sahip çıktık, devlet olarak şehitlerin ailelerine sahip çıkmak vicdani bir borçtur. Onlar bizim için hayatlarını feda ettiler. Bu olayları çocuklarımıza anlatmamız lazım. İnşallah içimizdeki hainleri de temizleriz. Şehitlerimiz bizim başımızın tacıdır. Onlara Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diliyorum.” şeklinde konuştu.

Programda 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerimizin ve o geceye dair yaşanan olayların fotoğraflarının yer aldığı sergi gezildi. Ardından protokol üyeleri okulda incelemelerde bulundu. 

YORUMLAR...