Reklam
Reklam
Beykoz’un huzuru için 7’inci kez toplanıldı

Beykoz’un huzuru için 7’inci kez toplanıldı

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nü tarafından 7’inci Huzur ve Güven Toplantısı gerçekleştirildi.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğü, polis ile halk arasındaki ilişkilerini geliştirmek, karşılıklı bilgi alışverişinde bulunmak, problemleri tespit etmek ve hizmet kalitesini arttırmak için 7’inci Huzur Toplantısı’nı gerçekleştirdi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı tarafından yönetilen ‘Huzur Toplantısı’nda Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Beykoz Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam yöneltilen soruları cevaplandırdı.

Kavacık Limak Otel’de gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Beykoz ilçe Başkanı Mustafa Gürkan, CHP İlçe Başkanı Mahir Taştan, MHP İlçe Başkanı Oguzhan Karaman, Muhtarlar Dernek Başkanı Hüsnü Kolcu, İş Adamı İsmet Acar ile belediye meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar, spor kulüpleri temsilcileri, bazı lise müdürleri, müdür yardımcıları, öğrenciler ve yerel gazeteciler katıldı.

Mehmet Sururi Saydam: 24 saat Beykoz halkının hizmetindeyiz

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda 15 Temmuz Şehitler Marşı dinlenerek geçen bir yıllık süreçte yapılan çalışmaları kapsayan bir tanıtım videosu izletildi. Video gösteriminin ardından Beykoz Emniyet Müdürü Mehmet Sururi Saydam açılış konuşmasını 15 Temmuz gecesi cesaretleri ile tarih yazan şehit ve gazileri anarak başladı. 24 saat Beykoz halkının hizmetinde olmak bize gurur veriyor diyen Saydam konuşmasının devamında “Kanunların bize verdiği görev ve yetkiyle suç işleyenlere karşı yaptığımız mücadelemiz artarak devam etmektedir. Eksiklerimizi gidermek ve yapabileceklerimizi konuşmak üzere bir araya geldik. “ diyerek 15 Temmuz akşamı destek veren vatandaşlara teşekkür etti.

Yücel Çelikbilek: Türkiye o gün bölünecekti

Bir önceki huzur toplantısı ile mukayese edildiğinde suç oranlarının azaldığını söyleyen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “Huzurumuzun bozulacağı 15 Temmuz akşamı emniyet teşkilatımızın halkımız ile bütünleşerek gösterdiği kahramanlık için ne kadar övünsek yeridir. O akşam hepimiz omuza omuzaydık. Bölgemizde 3 şehit ve gazilerimiz var ama daha kötüsü de olabilirdi. İçten ve dıştan hainler Türkiye’yi çökertmek istedi ama milletimizin gayreti ile başarılamadı. 15 Temmuz darbe girişim diğer darbe girişiminden daha güçlü olanı ve Türkiye’nin geleceği söz konusuydu. Başarılı olunsa isi Türkiye o gün bölünecekti. Allah o günü bize göstermedi.”dedi.

Ahmet Katırcı: 15 Temmuz unutturulmaya çalışılıyor

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı Beykoz halkının duyarlılığı, emniyet güçlerinin çalışmaları ile huzurlu bir ilçede yaşadıklarını söyleyerek “İnsanın yaşadığı yerde sorunlar tabiki olacak. Önemli olan farkında olmak. Herşey polisiye tedbir ile olmaz. Mesela uyuşturucu kullanımına ceza gelmediği sürece bu sorunu çözemeyiz. Önemli olan uyuşturucu bulaşmadan çözüm bulmak ve bizde bu konuda çalışmalar yapıyoruz. ” diyerek her toplantıda 15 Temmuz konuşuluyor eleştirilerine cevap verdi. “15 Temmuz unutturulmaya, sulandırılmaya çalışılıyor. Sokağa çıkanları sürü psikoloji ile hareket ediyor diyenler asıl insan dışı varlıklardır. Biz her toplantıda 15 Temmuz’u anacağız. Gelecek nesillere aktarmaya devam edeceğiz. Çünkü o gün 2’inci bir Kurtuluş savaşı yaşadık. Beykoz halkının duyarlı davranışı ve emniyet teşkilatının can siparişe direnişi ile bu savaştan galip çıktık.” dedi.

Yapılan konuşmalarının ardından Norkotik Polisi Özgür Zobar tarafından katılımcılara ‘Madde Bağımlılığı ve Bağımlılıkla Mücadele’ konusunda bilgi verildi. Toplantı soru cevap ile sona erdi.

YORUMLAR...