Reklam
Reklam
Beykoz’da Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri başladı

Beykoz’da Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri başladı

Beykoz’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıldönümü kutlama etkinlikleri, çelenk sunma töreni ile başladı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 93. Yıldönümü kutlama etkinlikleri, Atatürk Anıtı önünde düzenlenen çelenk sunma töreni ile başladı.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Kibar, İlçe Başsavcısı İdris Taşcan, siyasi parti temsilcileri, belediye başkan yardımcıları, Meclis üyeleri, başkan danışmanları, ilçedeki kamu kuruluşlarının mülki ve idari amirleri, sivil toplum kuruluşu ve siyasi partilerin temsilcileriyle vatandaşlar iştirak etti.

Tören kapsamında ilk olarak Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve Boğaz Komutanlığı tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk bırakıldı. Ardından Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu. Tören İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağın göndere çekilmesiyle sona erdi.

Beykoz’da Cumhuriyet Bayramı kutlama programları 29 Ekim 2016 Cumartesi günü saat 09:30’da Kaymakamlık resepsiyonu ve saat 10:30’da 15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda düzenlenecek törenle devam edecek.

Beykoz Belediyesi, törene katılan ilçe sakinlerine Türk Bayrağı dağıttı. 

YORUMLAR...