Reklam
Reklam
Beykoz’dan Bakan Süleyman Soylu’ya ziyaret

Beykoz’dan Bakan Süleyman Soylu’ya ziyaret

KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş Beykozlu yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu makamında ziyaret etti.

Kısa bir süre önce gerçekleştirilen kongre ile Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) yeni yönetim kurulunda görev alan Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı Nevin Çalışkan ile Beykozlu İş Adamı olan Genel Başkan Vekili Remzi Şen KAS-DER Genel Başkanı Orhan Gümüş ile birlikte Ankara’da temaslarda bulundu.        

17-20 Kasım tarihleri arasında İstanbul Maltepe Fuar Alanı’nda gerçekleşecek olan 10. ‘Kastamonu Günleri’ne İçişleri Bakanı Süleyman Soylu davet edildi. Çok yoğun programları olmasına rağmen heyeti kabul eden Bakan Soylu ile samimi bir ortamda gerçekleşen sohbette 17 Kasım’da düzenlenecek olan etkinlik açılışının İçişleri Bakanı Soylu tarafından yapılacağını belirtildi.

Süleyman Çalık: Hemşerilerimiz Maltepe’ye bekliyoruz

Yaklaşan Kastamonu günleri ile ilgili bir açıklama yapan KAS-DER Beykoz Şube Başkanı Süleyman Çalık yoğun bir hazırlık programı ile gerçekleşeceğini, şubeler olarak geçmiş yıllara nazaran daha aktif olarak bu organizasyonun içerisinde bulunduklarını söyledi. Çalık ayrıca 17-20 Kasım tarihleri arasında tüm hemşerilerinin Maltepe’de yerini alacağını belirtti.        

Turgay Sucuoğlu: Kastamonulunun buluşma noktası olacak

Organizasyonun mimarlarından olan KAS-DER’in Beykozlu Genel Başkan Yardımcısı Turgay Sucuoğlu da “İstanbul’un en büyük STK’larından biriyiz, Tuzla’dan Bakırköy’e Adalar’dan Şile’ye İstanbul’un 28 ilçesinde Şubesi olan bir derneğiz. Maltepe’de yapılacak olan Kastamonu Günleri İstanbul’da yaşayan 1,5 milyondan fazla Kastamonulunun buluşma noktalarından birincisi olacak. Dernek olarak yılda iki kez Kastamonu Günleri yapacağız. İkinci buluşmamız ise ilkbaharda Yenikapı’da olacaktır. Yöresel tüm değerlerimizi hemşerilerimiz ve İstanbullularla paylaşacağız, Kastamonu’daki değerlerimizi yatırım olanaklarını anlatacağız. Her alanda çok zengin bir kültür mirasımız var, son derece bâkir durumda, amacımız bunların tanıtımına katkı sağlamaktır.” ifadelerini kullandı.

Haber: Mehmet Akif Delipoyraz

YORUMLAR...