Reklam
Reklam
Adem Sefer İBB Başkan Danışmanı oldu

Adem Sefer İBB Başkan Danışmanı oldu

AK Parti Beykoz eski İlçe Başkanı ve milletvekili adayı Adem Sefer İBB Başkan Danışmanı olarak atandı.

Yedi yılı aşkın süre AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı yaparak AK Parti İstanbul teşkilatlarında önemli bir rekora imza atan Adem Sefer, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın danışmanlığına getirildiği öğrenildi. 15 Temmuz Demokrasi Gazisi de olan Adem Sefer, Haziran 2015 Genel Seçimleri’nde İstanbul 1. Bölge 22. sıradan Milletvekili Adayı olmuştu.

Adem Sefer Kimdir?

1967 Beykoz doğumlu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Beykoz’da bitirdi. Üniversiteyi 1989 yılında Yıldız Üniversitesi Kocaeli Müh. Fakültesi Endüstri Müh. Bölümünde bitirdi. 2 Yıl çeşitli firmalarda yönetici olarak çalıştı. 1991 yılında itibaren aile şirketinde yönetici olarak çalışmakta. Evli ve 3 çocuk babası.

Siyasi hayatına Ak Parti ile başladı. Kuruluşunda Soğuksu mahalle yönetimi kurulu üyesi olarak görev yaptı. 2004 Yerel Seçimlerinde belediye meclis üyesi adayı gösterildi. 2006 yılında Ak Parti Beykoz İlçe Yönetim Kuruluna seçildi. 2007 Mayıs ayına kadar İlçe Başkan yardımcılığı görevini yürüttü. 2007 Mayıs da Ak Parti Genel Merkez ve İl Başkanlığının teveccühü ile İlçe Başkanlığına atandı. 2008 ve 2012 yıllarında yapılan ilçe kongrelerinde 2 Dönem İlçe Başkanı seçildi. 2 Genel, 2 Yerel, 2 Referandum ve 1 Cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere girmiş olunan 7 Seçimde partinin Beykoz’daki oy oranını arttırarak çıkmayı başardı. 2015 Genel Seçimleri’nde İstanbul 1. Bölge 22. sıra Milletvekili Adayı oldu.

YORUMLAR...