Reklam
Beykoz Halide Edip’ten örnek etkinlik

Beykoz Halide Edip’ten örnek etkinlik

Beykoz’un köklü ilkokullarından olan Halide Edip İlkokulu dikkat çeken detaylarla süslü, çok yönlü ve neşeli bir etkinliğe daha imza attı.

Beykoz’un köklü ilkokullarından olan Halide Edip İlkokulu dikkat çeken detaylarla süslü, çok yönlü ve neşeli bir etkinliğe daha imza attı. Tutum, yatırım ve Türk Malları Haftası ( 12 – 18 Aralık ) nedeniyle düzenlenen etkinliklerde güzel vatanımızın yedi bölgesi ve seksen bir ilinin yerli olan, bulunduğu yöre ile özdeşleşen ürünleri sergilendi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ve Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay’ın da iştirak ettiği organizasyon boyunca öğrenciler yöresel ve tarihi Anadolu kıyafetleri giydiler. Yerli meyve, sebze ve el yapımı ürünlerin sunulduğu mini bir pazar da kurulan etkinliklerde lokma tatlısı ile geleneksel kestane kebabı da ikram edildi. Karadeniz’den Akdeniz’e yörüğünden, çerkesine çeşitli kıyafetler giymiş öğrenciler etkinliğe ayrı bir tat kattı. Ayrıca öğrencilerin göğüslerine taktıkları 869 barkod numarasına basılmış etiketler de günün anlam ve önemine ilgilerini attırdı. 

Yöresel ekmeklerin, peynirlerin, tatlı ve yemeklerin sergilendiği okulda baklagillerden  meyve, sebze ürünlerine  kadar ciddi derecede detaylı çeşitlilik dikkatleri çekti. Öğrencilerin yöresel kıyafetleri ile sunum yapmalarından etkilendiğini söyleyen Kaymakam Ahmet Katırcı bu harika organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür etti. Bölge ve İl stantları önünde uzun uzun incelemelerde bulunan misafirler ürünleri hazırlayan velilerden de ürünler hakkında bilgi aldı. Memleketimizin zengin kültürünün sergilendiği bu güzel organizasyon için Okul Müdürü Mehmet Özdemir’e teşekkür eden Beykoz Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay,  kendisinin de Halide Edip İlkokulu mezunu olduğunu bu okuldan mezun olan biri olarak etkinliğe hayran kaldığını belirtti.

YORUMLAR...