Reklam
Beykoz Emniyeti vatandaşı uyarıyor

Beykoz Emniyeti vatandaşı uyarıyor

Beykoz ilçe Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları, son günlerde Beykoz?da yaygınlaşan dolandırıcılık hakkında bir açıklama yayınlayarak, vatandaşı uyardı.

Beykoz İlçe Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları tarafından yapılan açıklamaya göre, son günlerde ilçemiz genelinde polis ve asker şehitleri yakınlarına ya da emeklilerine yardım toplamaya çalıştıklarını belirten şahısların evleri ve işyerlerini ziyaret ederek direk yardım talebinde bulundukları belirtildi.

Ayrıca bu kişilerin yemek, gece, toplu sünnet düğünü düzenleme vs gibi bahanelerle bilet satmaya çalıştıklarına yönelik şikayetler de aldıklarını söyleyen Müdür Bekaroğulları, ?kendilerini herhangi bir dernek veya gazete temsilcisi olarak da tanıtan bu şahısların hemen hemen tamamı dolandırıcı olup vatandaşlarımızın hassas duygularını istismar ederek para toplamaya çalışmaktadır? dedi.

 

Beykoz Emniyet Müdürü İrfan Mazlum Bekaroğulları, vatandaşın özellikle son zamanlarda gelişen bu dolandırıcılara karşı dikkatli olmalarını isteyerek şu açıklamada bulundu: ?Kapınıza gelen şahsın öncelikle Polis olduğundan emin olmak için kimlik göstermesini ve kendini tanıtmasını isteyiniz. Emniyet Teşkilatının kesinlikle bu şekilde yardım toplama usulü yoktur. Dolayısıyla vatandaşlarımızın bu tür durumlarda mağdur olmaması için gelen şahıslara itibar edilmemesi ve ivedilikle 155 Polis hattına veya Beykoz İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün 0216 331 02 72 nolu telefonuna bilgi verilmesi benzer faaliyetlerin önüne geçecektir.?

YORUMLAR...