Reklam
Reklam
Kavacık trafik kazalarının merkezi oldu

Kavacık trafik kazalarının merkezi oldu

Kavacık Okul Caddesi üzerinde hızla ilerleyen bir minibüs, seyir halindeki özel araca çarptı. Öğlen saatlerinde meydana gelen kazada maddi hasar görülürken, yaralanan olmadı.

Kavacık Okul Caddesi üzerinde ara yoldan anayola çıkmak isteyen 34 ED 4388 plakalı özel araç şoförü, dönüş sinyali vermiş olmasına rağmen hızla üzerine gelen 34 M 5196 plakalı Beykoz-Kavacık hattı minibüsünün kendisine çarpmasına engel olamadı.

 

Minibüs şoförünün büyük bir süratle geldiğini belirten özel araç şoförü Hüseyin Zoralıoğlu, dönüş sinyali vermesine rağmen minibüsün üzerine doğru geldiğini dile getirdi.. Özel araç şoförü, minibüsün içinde çok sayıda yolcu olduğunun altını çizerek, bu yolcuların da büyük bir tehlike atlattıklarını kaydetti.

 

Kazadan yara almadan kurtulan Zoralıoğlu, ?minibüs, şoför mahallinde bana da vurabilirdi. Minibüs şoförü beni görmesine rağmen frene basmadı. Kazdan sonra kendisine ?Acelen ne?? diye sordum, bana ?Gaza bassam da duramazdım zaten? şeklinde cevap verdi. Yaptığı hatanın farkında? ifadesini kullandı.

 

Olaya şahit olan görgü tanığı bir vatandaş da, minibüslerin trafikte sorumsuzca hareket ettiklerini belirtti. Minibüslerin varacakları yere planlanmış olan saatte gitmedikleri takdirde kendilerine 25 lira ceza kesildiğini ifade eden vatandaş, bu ceza nedeni ile minibüs şoförlerinin sürat yaptıklarını kaydetti. Bu ceza uygulamasının gündeme getirilmesi gerektiğini sözlerine ekleyen görgü tanığı, minibüslerin içinin çok fazla yolcu ile doldurulmasının da doğru olmadığını söyledi.

Yolun kısa sürelide olsa trafiğe kapanmasına yol açan kaza, tarafların karşılıklı olarak anlaşmalarıyla tatlıya bağlandı.

YORUMLAR...